Žádný Hradec a Kolín. 19letý talent pláchl do Švýcarska

Foto: Martin Voltr

Devatenáctiletý mládežnický reprezentant Šimon Marha začal přípravu na ledě s Mountfieldem. Vypadalo to, že by v hradecké organizaci mohl působit, ale vše je nakonec jinak.

„Řešil jsem ve Švýcarsku nějaké problémy. Naše cesty se rozešly, nějak jsme se nepohodli,“ líčil pro hokej.cz v dubnu Marha, který v organizaci Rapperswilu skončil.

„Rád bych zůstal ve Švýcarsku, ale chtěl bych třeba na rok domů do Česka, protože teď to bylo těžké. Ale kdyby se objevila příležitost ve Švýcarsku, tak po ní hnedka skočím,“ ujišťoval tehdy.

Hradec o něj měl dlouhodobě zájem, pak při prvním tréninku na ledě byl už s mužstvem, měl jednat o smlouvě a vše vypadalo nadějně.

„Šimon se s naší organizací již nepřipravuje. V Kolíně, kde trénoval s ostatními mladíky, minulý týden nahlásil, že jde zpět do Švýcarska a už jsme ho neviděli."

Jenže... Nakonec v Česku hrát nebude.

„Šimon se s naší organizací již nepřipravuje. V Kolíně, kde trénoval s ostatními mladíky, minulý týden nahlásil, že jde zpět do Švýcarska a už jsme ho neviděli," prozradil generální manažer Aleš Kmoníček na klubovém webu v sekci Ptejte se.

„Mně se osobně nikdo neozval. To je tak asi všechno," dodal hradecký manažer.

Marha, který se narodil ve švýcarském Davosu a prošel mládeží Hradce, sbírá už delší dobu zkušenosti ve Švýcarsku.

Byl v sedmnáctce a dvacítce Ambrì-Piotty. Z tohoto celku se ale loni stěhoval za Čecha Františka Albrechta do týmu, kde hraje Roman Červenka.

Do A-týmu Rapperswilu ale zatím nenakoukl. Minulý rok byl lídrem juniorky a 25 duelů odehrál v druhé nejvyšší soutěži.

Marha startoval na loňském mistrovství světa do 18 let, kde jednou skóroval.

Letos se objevil ve třech zápasech české dvacítky na turnaji čtyř v Příbrami. Dal branku Slovákům i Švédům. Pozvánky na mistrovství světa juniorů se však nedočkal.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz