Žádné odkládání! Schválily si to i Pardubice, reagují nařčené Vary

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovy Vary reagují na vyjádření Pardubic, které jim vyčítají, že při karanténě kabiny Dynama odmítly přeložit dnešní utkání 15. kola Tipsport extraligy.

HokejkaSHOPvanoce

„Vary nám bohužel odmítly vyjít vstříc a proto musíme tým na dnešní zápas poskládat z juniorů. Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takové to situaci snaží soupeři najít sportovní řešení. Velmi nás mrzí, že zvítězila vidina lehce získaných bodů před sportovním gestem, které by v této situaci bylo jednoznačně na místě,“ zaznělo z Pardubic.

Průšvih pro Dynamo! Hráči jsou v karanténě, ve Varech nastoupí junioři »

Podle extraligového šéfa Josefa Řezníčka si však samy kluby odhlasovaly, že na základě zdravotních problémů se utkání nebudou odkládat. „Máme tu určité historické rozhodnutí a usnesení samotných klubů. Všechny si odsouhlasily, že mají dostatečný kádr, včetně juniorek a farem, aby se žádná utkání nemusela přehazovat a neovlivňovala se tak soutěž,“ vysvětloval pro Sport.cz.

Prohlášení HC Energie Karlovy Vary

„Plně podporujeme vydané stanovisko ředitele extraligy pana Josefa Řezníčka. V jeho prohlášení jsou uvedena veškerá fakta, která byla potřeba k dané problematice sdělit. Extraligové kluby se již v roce 2012 usnesly, že nebudou z důvodu zdravotního stavu odkládány žádné mistrovské extraligové zápasy. Chtěli bychom zdůraznit, že pro toto usnesení hlasovalo všech 14 klubů Extraligy, tzn. včetně Pardubic.

Klubům bylo nařízeno, že mají na svých soupiskách držet dostatečný počet hráčů, ať už v základním kádru nebo na hostování v prvoligových klubech tak, aby byly schopny v případě zranění či onemocnění více hráčů k utkání nastoupit.

Dále bylo odsouhlaseno, že všechny extraligové týmy mohou v případě nutnosti doplnit své kádry o hráče z juniorů.

Náš klub pouze dodržuje přijaté usnesení a nechce, aby případnou dohodou mezi naším klubem a Pardubicemi vznikl do budoucna precedens, který by mohl být především v závěru soutěže zneužíván a mohl ovlivnit soutěž, ve které se hraje o přímý sestup do 1. ligy.

Ze sportovního hlediska nám nečiní vůbec žádnou radost to, že Pardubice nemohou nastoupit k utkání v plné sestavě. Je nám to velice líto a přejeme Pardubickým, aby se celý jejich tým co nejdříve uzdravil. Nicméně v tuto chvíli respektujeme řády a usnesení, které byly pro danou soutěž schváleny všemi kluby Extraligy a plně respektujeme to, že v případě, že se v budoucnu náš tým dostane do podobných problémů, budeme si s tím muset také poradit.

Na závěr bychom chtěli připomenout, že ve stejné situaci byl v loňské sezoně Chomutov, který to v konečném důsledku pravděpodobně stálo setrvání v nejvyšší soutěži. Při srovnání těchto dvou případů by se nám odložení dnešního utkání s Pardubicemi jevilo jako velice nespravedlivé.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz