Zadina třetí, Kaut ve druhé desítce? V zámoří před draftem věří Evropanům

19. června 12:04

Václav Jáchim

Odhady draftu bývají dobrým vodítkem k tomu, jak by mohl vypadat samotný výběr nováčků NHL. Především tedy prestižní první kolo. Minulý týden jsme přinesli žebříčky respektovaného úřadu Centrálního skautingu (CSS), který sestavil zvláštní seznamy pro hráče ze Severní Ameriky a Evropy. Jiné organizace tvoří pořadí společné. Svůj pohled nabízí stanice TSN, pro níž pracovalo celou sezonu deset skautů, zajímavou verzi pravidelně představuje také International Scouting Services (ISS).

Nový fanshop

Spolupracovníci TSN pod vedením hlavního analytika Craiga Buttona sestavili odhad na tři kola, tedy do pozice 93, ISS zveřejnil červnové pořadí elitní jednatřicítky. První dvě příčky jsou v obou případech jasné: pozici hlavního favorita drží švédský obránce Rasmus Dahlin, číslo dvě náleží Andreji Svěčnikovovi. Bylo by překvapením, kdyby prestižní jedničkou nebyl Dahlin, i když skauti TSN upozorňují, že Svěčnikov má k němu blíž než další hokejisté k ruskému útočníkovi.

Na třetí pozici vidí zástupci ISS Filipa Zadinu, u TSN je český lídr letošního draftu čtvrtý. "Rozhodovat budou detaily, Zadina i Brady Tkachuk mají co nabídnout. Český útočník je elitním střelcem, patrně nejlepším z letošní nabídky, Tkachuk zase hraje fyzický hokej s ohromným potenciálem do budoucna," konstatují spolupracovníci kanadské televize.

Klíčový bude verdikt klubů, ostatně jako v celém draftu. Jednotlivé týmy si chystají vlastní pořadí, ohled berou na potřeby do budoucna i na současnou situaci v hráčském kádru. Vlivů je víc. Filip Zadina by mohl zamířit do kanadského klubu. Jako třetí totiž vybírá Montreal, pak přijde na řadu Ottawa. Zámořské odhady letos věří Evropanům, u TSN jsou v elitní pětici Dahlin, Svěčnikov, Zadina a Fin Jesperi Kotkaniemi, jenž by mohl patřit k černým koním. Šikovný útočník jde výkonnostně ohromně nahoru, měl skvělý šampionát osmnáctek, v průběžných žebříčcích se neustále posouval nahoru.

Zajímavá pozice čeká také na Martina Kauta. Útočník Dynama by mohl být podle ISS třináctý, TSN ho vidí o tři příčky níže. Ale také v první dvacítce. "Kaut neabsolvoval fyzické testy na NHL Scouting Combine v Buffalu, musel podstoupit drobnou operaci srdce. Určité kluby mohly mít možné obavy o jeho zdraví, ale jsou zbytečné. Český útočník je v pořádku, hráčův zdravotní stav zná Central Scouting Services i všech 31 klubů," zmiňuje TSN.

Zatímco odhad ISS uvádí pouze první kolo, stanice TSN sestavila žebříček i pro druhé a třetí. Vedle Zadiny a Kauta mají největší šance uspět Jakub Lauko, Jakub Škarek, Jan Jeník, Lukáš Dostál a Matěj Pekař. TSN jim přisuzuje výběr v elitní stovce. Pro český hokej bude každopádně letošní akce v Dallasu hodně zajímavá, těší se na ni i další evropské země. Švédským králem bude Dahlin, vysoko jsou v odhadech Boqvist, Lundeström, Sandin, Berggren nebo Ginning. Ruskými želízky budou objev letošní KHL Kravcov, Děnisenko či zadák Alexejev, Finy zastupuje dvojice dravců Kotkaniemi – Kupari. První kolo by mělo slušet Němci Bokkovi, který se hokejově rozvíjel ve švédském Växjö. 

Letošní výběr hokejových nadějí hostí 23. a 24. června hala American Airlines Center v Dallasu, V noci na sobotu SEČ proběhne první kolo, v sobotu odpoledne našeho času pak draft pokračuje výběry ve druhém až sedmém kole.

Odhad 1. kola draftu NHL 2018 podle TSN

1. Rasmus Dahlin, 2. Andrej Svěčnikov, 3. Brady Tkachuk, 4. Filip Zadina, 5. Jesperi Kotkaniemi, 6. Noah Dobson, 7. Evan Bouchard, 8. Quinn Hughes, 9. Oliver Wahlstrom, 10. Adam Boqvist, 11. Barrett Hayton, 12. Vitalij Kravcov, 13. Ty Smith, 14. Jo Veleno, 15. Grigorij Děnisenko, 16. Martin Kaut, 17. Josel Farabee, 18. Dominik Bokk, 19. Serron Noel, 20. Rasmus Kupari, 21. Isac Lundeström, 22., Ryan McLeod, 23. Ty Dellandrea, 24. K´Andre Miller, 25. Bode Wilde, 26. Jared McIsaac, 27. Rasmus Sandin, 28. Akil Thomas, 29. Liam Foudy, 30. Alexander Alexejev, 31. Mattias Samuelsson

Další Češi v odhadu 2. a 3. kola draftu podle TSN:

45. Jakub Lauko, 56. Jakub Škarek, 58. Jan Jeník, 72. Lukáš Dostál, 85. Matěj Pekař.

Odhad 1. kola draftu NHL 2018 podle ISS:

1. Rasmus Dahlin, 2. Andrej Svěčnikov, 3. Filip Zadina, 4. Brady Tkachuk, 5. Oliver Wahlstrom, 6. Evan Bouchard, 7. Quinn Hughes, 8. Noah Dobson, 9. Adam Boqvist, 10. Joe Veleno, 11. Joel Farabee, 12. Barrett Hayton, 13. Martin Kaut, 14. Serron Noel, 15. Rasmus Kupari, 16. Jesperi Kotkaniemi, 17. Adam Ginning, 18. Grigorij Děnisenko, 19. Ty Smith, 20. Isac Lundeström, 21. Jared McIsaac, 22. Benoit-Oliver Groulx, 23. Bode Wilde, 24. Alexander Alexejev, 25. Jacob Bernard-Docker, 26. Ryan McLeod, 27. Akil Thomas, 28. Dominik Bokk, 29. Kirill Marčenko, 30. Jonathan Berggren, 31. Mattias Samuelsson.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz