Zadina, Nečas nebo Škarek. Varaďa nominoval na Hlinkův memoriál

Foto: Juniorský hokej

26. července 2016, 17:27

Adam Bagar

Za sebou má už první přípravné kempy v Třemošné, ale nyní ho čekala také první ostrá nominace na jeden z nejprestižnějších turnajů v dané kategorii. Nový kouč reprezentační osmnáctky Václav Varaďa ukázal na 24 hokejistů, kteří se ve dnech 8. – 13. srpna představí na tradičním Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi a Bratislavě.

Jágr Chance liga

Čtyřicetiletý trenér nominoval celkem 24 mladých juniorů, tři brankáře, osm obránců a třináct útočníků. Mezi nimi nechybějí například pardubický kanonýr Filip Zadina, který má v 16 letech na kontě dokonce dva extraligové starty, jeden z nejproduktivnějších hráčů loňského ročníku NOEN ELSD Jáchym Kondelík nebo Ostap Safin, Ondřej Machala, Martin Nečas a Marek Škvrně, kterým se avizuje úspěch na příštím draftu.

V obraně potom figurují se čtyřmi extraligovými starty plzeňský David Kvasnička, produktivní šestnáctiletý bek Filip Král nebo jeho stejně starý spoluhráč Dalimil Mikyska, který už rovněž nakoukl do elitní tuzemské soutěže. Mezi třemi tyčemi se mohou čeští mladíci spolehnout na šestnáctiletého Jakuba Škarka, který loni v Jihlavě plnil roli brankářské jedničky, nebo Tomáše Vomáčku, jenž je na odchodu do americké NAHL.

"Víme, že jde o prestižní záležitost, chceme nastoupit v nejsilnějším složení."

"Víme, že jde o prestižní záležitost, chceme nastoupit v nejsilnějším složení," řekl už dříve pro hokej.cz Václav Varaďa, jenž se společně s asistenty Patrikem Augustou a Petrem Studničkou pokusí prokousat až k bojím o medaile. Reprezentační osmnáctka se sejde na břeclavské půdě už v úterý 2. srpna, o čtyři dny později má na programu generálku s Kanadou. Atraktivní duel s tradičním favoritem turnaje se uskuteční od 18:30.

Samotný Memoriál Ivana Hlinky začíná v pondělí 8. srpna, Češi se v základní skupině postupně střetnou se Švýcary, Finy a Američany. Druhou skupinu, která se uskuteční v Bratislavě, potom tvoří týmy Slovenska, Kanady, Švédska a Ruska. Semifinálová utkání, respektive boje o páté až osmé místo jsou na programu v pátek. O den později už turnaj pozná vítěze. Kromě roku 2007 se jím pokaždé stali hráči javorových listů.

Nominace osmnáctky na Memoriál Ivana Hlinky

Brankáři: 
Jakub Škarek (Jihlava), Tomáš Vomáčka (Hradec Králové), Jiří Patera (České Budějovice).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Jan Bednář (Liberec), Radim Šalda (Hradec Králové), Filip Král, Dalimil Mikyska (oba Kometa Brno), Ludvík Rutar, Jakub Galvas (oba Olomouc), Daniel Bukač (Chomutov).

Útočníci:
Filip Zadina, Martin Kaut, Ondřej Machala (všichni Pardubice), Martin Nečas, Marek Škvrně, Matěj Novák (všichni Kometa Brno), Matyáš Svoboda (Chomutov), Jaroslav Dvořák (Hradec Králové), Jan Hladoník (Třinec), Filip Chytil (Zlín), Jan Kern (Slavia Praha), Ostap Safin (Sparta Praha), Jáchym Kondelík (České Budějovice).

Náhradníci:
Martin Štohanzl, Michael Gaspar (oba Hradec Králové), Petr Eret, Jakub Pour (oba Plzeň), Ondřej Trejbal (Pardubice), Radim Toman (Vítkovice), Tomáš Vochozka (České Budějovice), Jan Svoboda, Ondřej Buchtela, Dominik Pavlát (Chomutov), Jan Kalus (Třinec), Jan Václavek (Zlín), Jakub Wojnar (Sparta Praha), Adam Kalaj (Kladno).

Realizační tým:

Manažer týmu: Petr Studnička.
Hlavní trenér: Václav Varaďa.
Asistenti: Patrik Augusta a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Radek Jirátko.
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš. 
Hospodář a masér: Jan Vejvoda. 

Program Memoriálu Ivana Hlinky 2016

Sobota 6. srpna – příprava:
17:00 Slovensko – Kanada (Piešťany)
18:30 Česko – Kanada (Břeclav)

Pondělí 8. srpna:
14:00 Švédsko – Rusko (Bratislava)
15:30 USA – Finsko (Břeclav)
17:30 Slovensko – Kanada (Bratislava)
19:00 Česko – Švýcarsko (Břeclav) 

Úterý 9. srpna:
11:30 Slovensko – Švédsko (Bratislava)
15:00 Rusko – Kanada (Bratislava)
15:30 Švýcarsko – USA  (Břeclav)
19:00 Česko – Finsko (Břeclav) 

Středa 10. srpna:
14:00 Kanada – Švédsko (Bratislava)
15:30 Finsko – Švýcarsko (Břeclav)
17:30 Slovensko – Rusko (Bratislava)
19:00 Česko – USA (Břeclav)

Pátek 12. srpna:
14:00 zápas o umístění (Bratislava)
15:30 zápas o umístění (Břeclav)
17:30 1. semifinále (Bratislava)
19:00 2. semifinále (Břeclav) 

Sobota 13. srpna:
Zápas o třetí místo a finále. Přesný program pátečních a sobotních utkání v Bratislavě a Břeclavi bude upřesněn po skončení základních skupin.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz