Začneme zase od začátku, smutní v Jihlavě. Čachotský měl slzy v očích

Foto: Stanislav Tichý, hcdukla.cz

Do posledního barážového kola nebylo jisté, kdo z extraligové dvojice účast v nejvyšší soutěži uhájí a kdo se s ní naopak rozloučí. Nedělní boj na dálku mezi Jihlavou a Litvínovem ovšem už po prvních třetinách získával jasnější obrysy a po dvou třetinách bylo prakticky rozhodnuto. Dukle záchrana kvůli horší výchozí pozici i přes výhru 3:2 nad Karlovými Vary o bod utekla a po roce se vrátí do WSM Ligy.

HokejkaTV

Zatímco v Litvínově se mísila radost s úlevou, o 230 km jižněji zavládl smutek. Tomáš Čachotský se slzami v očích jen těžko hledal slova. „To zklamání se slovy asi vyjádřit nedá.“ Fanoušci se s extraligou loučili potleskem ve stoje, ze kterého naskakovala husí kůže, a postupným skandováním jmen hráčů celého mužstva. „Můžeme odejít se vztyčenou hlavou. Odmakali jsme to. Bohužel v baráži nám to o bod uteklo,“ hodnotí jihlavský kapitán, jehož přezdívka se tribunami rozléhala nejhlasitěji.

Do baráže přitom celek z Vysočiny vykročil pravou nohou. Po čtyřech kolech byl s deseti body v čele tabulky. Jenže pak čtyřikrát po sobě prohrál a propadl se na sestupovou třetí příčku. „Tady se ve dvou domácích utkáních lámal chleba. K podcenění nedošlo, viděli jsme enormní snahu kluků. Bohužel jsme nedali góly, naopak jsme je lacině dostali. Soupeři to tu pak zavřeli a proti tomu je těžké se prosadit. Bohužel jsme to nezvládli,“ neskrývá Petr Vlk zklamání.

V závěru baráže se Jihlava zvedla. Jenže už bylo pozdě. Navíc ztratila dobře rozehrané utkání v Litvínově, kde přišla o výhru ve třetí třetině. Od té chvíle se musela spoléhat na zaváhání Vervy. „To byl jeden z mnoha klíčových zápasů. Dostali jsme tam špatné branky. Mohli jsme být před posledním utkáním v lepší pozici, ale to už je minulost. Teď už se musíme soustředit na další práci,“ komentuje inkriminovaný zápas hlavní trenér Dukly.

Zklamání se nedá slovy vyjádřit, smutní Čachotský

Mančaft s ježkem na hrudi se prezentoval sympatickými výkony. Jak jeho extraligovou stopu hodnotí vedoucí střídačky? „Myslím si, že jsme byli týmům, se kterými jsme hráli, důstojným soupeřem. V určitých fázích jsme ale bohužel ztráceli. Kór ve venkovních utkáních, kde jsme měli celkem slušně rozehrané zápasy a ztratili je v posledních minutách. Nemyslím si, že by nám domácí zápasy tolik ublížily jako to, že jsme tolik nebodovali venku.“

Sezona byla dlouhá, hned v následujících dnech se tak bude jednat o podobě jihlavského kádru pro příští prvoligový ročník. „Budeme muset vytvořit nový tým a až čas ukáže, jestli se nám to povede, nebo nepovede. Člověk je plný emocí a zklamání, ale my už jsme si dali s kolegou zase sraz a pokračujeme dál. Takže práce, práce, práce nanovo. Začneme znova,“ vyhlíží další výzvy Petr Vlk.

Sestřih HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz