Zachar stále na nule. Snad mě trejd nakopne, hlásí po debutu za Hradec

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

12. prosince 2020, 8:05

Matěj Hodoval

Liberec s Hradcem Králové se nenacházely v optimálním rozpoložení, proto se vedení obou klubů rozhodla pro výměnu forvardů. Marek Zachar má za sebou debut v dresu Mountfieldu, který uspěl za tři body na ledě Karlových Varů.

Partneři Českého hokeje

Pouhé dva dny na vstřebání výměny na trase Liberec – Hradec Králové měli rychlonozí útočníci Marek Zachar a Radovan Pavlík. První jmenovaný už s novými spoluhráči cestoval k utkání na karlovarském ledě.

„Tuším, že ve středu odpoledne mi volal trenér Liberce Patrik Augusta a sdělil mi, že další den ráno se mám hlásit v Hradci, že místo mě jde Ráďa Pavlík. Takže jsem si zabalil, brzy ráno vstával a odcestoval do Hradce,“ popisuje bleskové stěhování.

Trejd mladého hokejistu nijak nezaskočil, po dvaceti odehraných zápasech totiž stále čeká na první kanadský bod sezony. „Tušil jsem to. Letos mi to tam nepadá, Pavlasovi také ne, takže doufám, že nás to oba nakopne a třeba na konci ledna budeme zase zpátky a pomůžeme jim,“ přeje si.

Štaci pod Bílou věží začal úspěšně, když s Mountfieldem oslavil výhru 4:3 nad Karlovými Vary. „Myslím, že jsme odehráli super zápas jak dozadu, tak dopředu. Jenom se těším na další zápasy.“

A mohlo být ještě veseleji, nebýt brankové konstrukce, která ho hned v prvním střídání dělila od gólové radosti. „Určitě to mohl být ještě lepší start. Byla to tyčka, ale to se nedá nic dělat. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli,“ říká.

Odchovanec Bílých Tygrů se zařadil na pozici centra čtvrtého hradeckého útoku. Příliš času ovšem na přípravu neměl. „Hlavně jsme probrali systém a říkali mi, abych hrál svoji hru. Určitě si to musím ještě pořádně dostudovat a zapracovat na tom systému,“ líčí Marek Zachar.

Nedávný kolaps s Tygry? Hlavou mi to proběhlo

V čerstvé paměti ještě měl duel Bílých Tygrů v KV Areně. Domácí Energie tehdy dokázala ve třetí periodě dotáhnout dvoubrankové manko a zápas vyhrát. Tentokráte ale Zacharův celek podobný scénář nepřipustil.

„Určitě mi to hlavou proběhlo, ale hlavně jsem se soustředil na to, abychom utkání dotáhli do toho vítězného konce. Tak se stalo,“ těší po vítězné premiéře v novém dresu dvaadvacetiletého vousáče.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz