Zachar se dočkal! Měl jsem strašně moc šancí, kroutí hlavou

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Potřeboval 29 zápasů a deset v novém dresu, aby dal první gól sezony. Marek Zachar se dočkal v souboji Hradce Králové s Litvínovem, vítězství Mountfieldu 3:1 obstaral rovnou dvěma body.

Aplikace Tipsport extraligy

Předloni dal v extralize pět branek, loni šest. Marek Zachar rozhodně není žádnou mašinou na góly, ale letošní čekání pro něj stejně bylo moc dlouhé.

„Jsem rád, že to tam spadlo. Po nějakých deseti zápasech jsem na to myslel, lámal jsem si tím hlavu, ale pak jsem si říkal, že když to nejde bodově, tak aspoň přispěju týmu něčím jiným,“ popisuje své letošní strádání. „Měl jsem přitom strašně moc šancí. Musím být trošku víc dravější, chladnokrevnější v zakončení,“ říká si Zachar.

Během jednoho večera teď nasbíral víc bodů než za celý dosavadní průběh sezony – dva. „Snažím se hlavně hrát ten můj hokej, který mi vyhovuje. Bruslit, dohrávat to, hledat spoluhráče. Zaplať pánbůh, že tam padl ten gól. Doufám, že jsem se nějak nastartoval a spadnou tam další,“ přeje si.

Dvaadvacetiletý útočník dal při vítězství Mountfieldu nad Litvínovem rozdílovou branku na začátku druhé třetiny. Většinu střídání strávil s čtvrtou formací v obranném pásmu, ale pak s Jakubem Lvem získali kotouč, parťák ho vyslal do sóla a Zachar si poradil výtečně.

„Pavlasovi se tam líbí, hraje a daří se mu. Jsem za něj moc rád. A taky jsem obrovsky šťastný, že jsem tady dostal šanci a hraju.“

„Hlavně jsem se soustředil, abych chytil ten puk. Říkám si, nebudu dělat žádné kličky, když mi to moc nelepilo. Tak jsem zavřel oči a vystřelil,“ líčí. Při litvínovské power-play navíc vybojoval puk sám a vybídl Lukáše Cingela k rozhodnutí. A to ještě předtím zařídil trestné střílení, už druhé za krátkou dobu!

„Myslím, že jsme odehráli moc dobrý zápas, dvě třetiny jsme měli dobrý pohyb. Ve druhé jsme trošku spali, ale ve třetí jsme se zase vrátili do toho našeho hokeje,“ vrací se k výhře, která se nerodila úplně lehce.

Sestřih zápasu

Pro Zachara to byl desátý zápas v hradeckém dresu, Liberec ho vytrejdoval začátkem prosince za Radovana Pavlíka. Tedy vytrejdoval dočasně. Záměr obou klubů byl stejný a jediný – své rychlíky probudit a nastartovat.

A soudě dle výkonu obou mladíků rozhodně nelze říct, že by se záměr minul účinkem.

„S Pavlasem jsme kamarádi. Co jsem si s ním psal, tak se mu tam líbí, hraje a daří se mu. Jsem za něj moc rád. A taky jsem obrovsky šťastný, že jsem tady dostal šanci a hraju,“ říká Zachar na adresu Hradce Králové. V herním stylu obou týmů moc rozdílů nevidí. „Myslím, že je hodně podobný, bruslivý. Víceméně tam jsou maličkosti,“ hodnotí.

Za pár týdnů už se ale bude hlásit zpátky ve svém mateřském klubu, což může působit trochu zvláštně. „Máte pravdu. Týmy se ale takhle dohodly, takže to tak je,“ pokrčí jen rameny.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Do konce ledna se jeho starosti týkají výhradně Mountfieldu. Z pohledu tabulky to jsou starosti relativně příjemné – i přes výkyvy formy najednou ztrácejí Východočeši na první místo jen osm bodů! A to je pozice, se kterou můžou do konce základní části bojovat o velký dílčí úspěch.

„Tabulka je ale strašně vyrovnaná, první může prohrát s posledním,“ varuje Zachar. „Osm bodů... Teď se budeme snažit vyhrát na Spartě a dotáhnout se na ni,“ říká před druhým soubojem v hlavním městě během jediného týdne.

„V úterý jsme tam neplnili náš bruslivý systém, a proto jsme prohráli. Musíme napravit celý výkon. Teď se tam těšíme,“ slibuje před odvetou za porážku 0:3.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz