Zachar odletěl na kemp Bostonu, řekne si o smlouvu? Hrabík je u vítězů Stanley Cupu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

25. června 2019, 10:02

Václav Jáchim

V draftu sice neuspěli, ale šanci na průnik do NHL stále mají. Dva někdejší útočníci reprezentační dvacítky vyrazili na kempy nováčků: Marek Zachar (na snímku) se předvede v Bostonu, Kryštofa Hrabíka pozvali vítězové Stanley Cupu ze St. Louis.

Aplikace Tipsport extraligy

Zachar si pozornost vysloužil velmi kvalitními výkony v Liberci, zejména play off vyšlo vousatému bruslaři náramně. „Skauti NHL o Markovi vědí. Teď odjel na kemp nováčků Bostonu," informuje hráčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Kapitán národního týmu dvacetiletých na MS 2018 v minulosti hrál kanadskou QMJHL za tým Sherbrooke Phoenix. Loni zamířil zpátky do Liberce a byl platným členem kádru Bílých Tygrů. Může mu nyní kemp nováčků Bruins pomoci ke smlouvě v NHL?

Foto: Jiří Princ/Bílí Tygři Liberec

„Uvidíme. Pravdou je, že určité kontakty probíhají," připomíná Sivek. Zachar dostal pozvánku do kempu Bruins jako volný hráč, což příliš běžné není. Kluby chtějí vidět ty hokejisty, jichž už se třeba draft netýkal, ale v sezoně se jevili dobře. Pokud zaujmou, může posléze dojít k podpisu kontraktu.

Už podruhé totéž absolvuje Kryštof Hrabík. Urostlý útočník, jenž do loňského roku také působil pod Ještědem, má za sebou první rok v zámořské Western Hockey League. Český juniorský reprezentant se zařadil k oporám týmu Tri-City Americans, v 63 zápasech základní části nastřílel 21 gól a přidal 30 nahrávek.

Foto: Tri-City Americans

S draftem NHL to sice o víkendu neklaplo, nicméně účastník MS dvacítek 2018 a 2019 některé týmy zaujal. Loni se Hrabík zúčastnil kempu nováčků Winnipegu, letos ho absolvuje v St. Louis. Společně s dalšími mladými nadějemi pro tým, který před několika dny slavil zisk Stanley Cup. Mezi brankáři Blues se předvede Jakub Dobeš. Ostravský rodák a bývalý gólman Chomutova chytal poslední dvě sezony za tým St. Louis AAA Blues U18, nastupoval za kluby Topeka Pilots a De Smet Jesuit High.

Kempy nováčků během letních dní uskuteční všechny týmy NHL. Někde ještě tento týden, jinde později. Týkají se především hokejistů, které si organizace zamluvily v draftech. Pozvánku od Blues dostal také Filip Helt, na kempu Tampy Bay bude Radim Šalda, v Torontu zase Filip Král. Do kempů se po letošním draftu přesunula i většina českých hráčů, na něž kluby NHL ve Vancouveru ukázaly.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz