Zábranský hledá místo pro druhou Duklu. Začne v Hodoníně

Foto: Martin Tajč, hc-kometa.cz

20. února 10:22

Martin Voltr

Šéf brněnské Komety Libor Zábranský si vzal na starost přípravu moravského projektu „Dukla“, tedy druhého klubu po Litoměřicích, který bude za svazové podpory uvádět mladé hráče do seniorského hokeje.

Jágr Chance liga

„Na základě zkušenosti z Litoměřic máme jasnou představu, chceme vybudovat podobný klub ještě na Moravě,“ prohlásil koncem ledna prezident Českého hokeje Tomáš Král při prezentování výsledků Hokejového fóra.

Zatím ale vůbec není jasné, kde by měla druhá „Dukla“ být. Ještě je čas – pokud půjde vše podle plánu, do Chance ligy bude dosazena před sezonou 2020/21. Soutěž se potom bude hrát v novém formátu.

„Pokud je projekt životaschopný, nemůžeme ho pro hráče z Moravy nechat pouze v Litoměřicích.“

Vhodné místo teď hledá Libor Zábranský – majitel a trenér hokejistů Komety, ale také člen svazového výkonného výboru.

„Dostal jsem za úkol vytipovat lokality, respektive města, která by byla pro projekt „Dukly“ na Moravě vhodná. Tomuto úkolu se věnuji, ve středu budu mít schůzku se starostou Hodonína. Tam začínám a budu navštěvovat další vytipovaná města a kluby,“ řekl Zábranský pro web Komety.

Úkolu se chopil i proto, že do Litoměřic své hokejisty posílat nechtěl. „Pokud je projekt životaschopný, nemůžeme ho pro hráče z Moravy nechat pouze v tomto městě. Neumím si představit, že bychom tam posílali hráče, že by například Lukáš Dostál jezdil místo do Třebíče do Litoměřic, to by většinu času strávil na dálnici,“ uvedl.

K tomu přidal i další pochopitelný důvod. „Litoměřice mohou hrát úplně jiný systém než my. Proto v Třebíči platíme trenéra na plný úvazek, aby systémové věci byly stejné a hráči tam byli vychováváni jako v Kometě.“

Nové centrum pro mladé hokejisty, kteří budou dostávat prostor ve druhé nejvyšší seniorské soutěži, potřebuje odpovídající podmínky. A to není úplně snadná věc. Kalich Aréna má všechno na jednom místě a v tomto ohledu bude zřejmě nedostižná.

„Lokalita musí mít jasné parametry jako v Litoměřicích. Tedy odpovídající zázemí, posilovnu, ubytování u stadionu, dodržování jasných tréninkových pokynů a metodiky, které jsou na svazu nastavené,“ ví Zábranský.

„Je mi jasné, že ambiciózní kluby jako Přerov nebo Prostějov o tohle asi zájem mít nebudou.“

„Je mi jasné, že ambiciózní kluby jako Přerov nebo Prostějov o tohle asi zájem mít nebudou. Nicméně oslovím všechny kluby a na výkonném výboru přednesu, které z měst, a který klub by mohl s výchovou hráčů pro český hokej pomáhat,“ popsal svoje další kroky.

V rozhovoru na klubovém webu Komety se vyjádřil i k dalšímu mládežnickému tématu, tedy zúžení a uzavření extraligy juniorů jen pro kluby se statutem svazové akademie. S tím plně souhlasí.

„Zastávám názor, že pakliže v našich podmínkách, v našem prostředí a s naším počtem registrovaných hráčů v mládežnických kategoriích nezvýšíme konkurenci mezi hráči i trenéry, český hokej se nikam neposune. Za tím si stojím. Když vytvoříme velmi kvalitní juniorku, velmi kvalitní kategorie dorostu s větším počtem týmů, než máme v juniorce, tak se to v té pyramidě musí za čas projevit,“ uvedl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz