Za každý bod příspěvek do kasy. Díky Varům jsem v minusu, směje se Dujsík

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

V rámci 43. kola TELH na sebe naposledy v letošní základní části narazila mužstva Karlových Varů a Olomouce. Všechna předchozí střetnutí vyzněla pro Olomouc a ani to poslední nebylo výjimkou.

partneři českého hokeje

Mora vstoupila do utkání fantasticky. Díky brankám Ostřížka, Buriana a Knotka odcházeli Hanáci do kabin po úvodní dvacetiminutovce s tříbrankovým vedením. „My jsme si spíš říkali, že Vary mají výborné vstupy do zápasů, tak jsme se na to chtěli připravit, chtěli jsme se jim v tom vyrovnat. Nakonec se povedlo spíš nám zaskočit je, což bylo super,“ těší Tomáše Dujsíka.

Druhá třetina však byla zcela odlišná. Karlovarští se dostali do hry a po trefách Rohana s Rachůnkem měli Olomouc na dostřel jediné branky. „Řekli jsme si, že budeme hrát pořád stejně, ale možná jsme trochu v hlavách povolili, nechali jsme Vary hrát. Oni ty rychlé nastřelované puky umí, mají rychlé hráče a strašně těžko se to brání. Rázem jsme se strachovali o výsledek,“ přiznává sedmadvacetiletý zadák.

Kohouti téměř prohospodařili luxusní vedení, pokyny před třetím dějstvím ale nikterak mimořádně nebyly. „My už se v těchto jednogólových náskocích do poslední třetiny umíme orientovat. V zásadě ty pokyny už známe. Je tu dost zkušených hráčů, abychom se zvládli uklidnit,“ líčí rodák z Brna.

Utkání bylo napínavé až do samého konce, energetici v závěru nejednou ohrozili Konrádovu svatyni. „Tam toho bylo hodně. Měli jsme trochu zcvaknuté zadky, ale naštěstí jsme to ukopali, takže dobré,“ popisuje olomoucký obránce závěrečný tlak Západočechů. Nakonec se po pojištění do prázdné brány mohla Mora radovat z cenného skalpu 4:2.

Svěřenci Zdeňka Motáka vyzráli na celek z lázeňského města i počtvrté v aktuálně probíhající základní části. Je Energie oblíbeným olomouckým soupeřem? „Nevím, jestli je to oblíbený soupeř, ale já dávám do kasy za každý bod, takže jsem dost v minusu,“ směje se Dujsík.. „Jsme ale určitě rádi. Dvanáct bodů s takovým dobrým soupeřem je určitě důležitých.“

Tomáš Dujsík ve své kariéře oblékl i dres Energie. V Karlových Varech působil v sezoně 2016/2017 a jak sám tvrdí, zápasy v KV Areně pro něj pokaždé mají mimořádný náboj. „Vždy se sem těším, znám zde spoustu kluků, takže před zápasem proběhnou i nějaké zprávy.“

V olomouckém kádru nadále figuruje jméno Zbyňka Irgla, na něhož byla před uzávěrkou přestupů upřena velká pozornost. V kabině Hanáků jsou za veteránovo setrvání rádi. „Zbyňa je výborný hráč, jeden z našich nejzkušenějších. Má toho za sebou spoustu, takže je to taková osobnost jak na ledě, tak v kabině. Jsem rád, že zůstal,“ říká Dujsík.

Sestřih utkání K. Vary – Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz