Za dobré známky do Říčan. S gólmany Tygrů tam trénují i mladíci

Foto: hcbilitygri.cz

28. května 2018, 15:23

Martin Voltr

V domácí aréně zatím led nemají, a tak hokejisté Liberce během letní přípravy dojíždějí do Prahy, Nymburka nebo v případě brankářů do Říčan. Pravidelné středeční tréninky absolvují také nadaní gólmani tygří akademie, či dokonce žákovských týmů.

Nový fanshop

Přestože do středočeského města musejí urazit více než stokilometrovou vzdálenost, tahle možnost jim přijde vhod. Liberečtí gólmani si letní přípravu zpestřují na stadionu, který nedávno postavil jejich bývalý kolega z brankářského řemesla Martin Altrichter.

Postačí jim přitom speciální malé hřiště. „Kdybychom chtěli pilovat úhly nebo se zaměřovali na střelecká cvičení, nebude tak malé hřiště ideální, protože gólman se během hry pohybuje v jiných rozměrech. Jenže my tuhle přípravu máme zaměřenou spíš na techniku bruslení, případně na kondici nebo zákroky s koordinací oko–ruka,“ vysvětluje na klubovém webu liberecký šéftrenér brankářů Martin Láska.

Odpočinek od hokeje sice přijde vhod, ale nebýt speciálních tréninků, gólmani by vypadli z rytmu na mnohem delší dobu, než by si přáli. Takhle budou na startu sezony rozhodně připravenější. A pořád jde taky o vítané zpestření letní přípravy.

„Kluci jsou nadšeni, vždyť brankoviště je jejich domeček, tam se oni cítí nejlíp. Navíc pro ty mladší je to skvělá příležitost něco okoukat, trénovat s gólmany z áčka a přiučit se od nich,“ usmívá se Láska.

Tygří A-tým počítá pro nadcházející sezonu s dvojicí Roman Will – Marek Schwarz, ovšem do Říčan pravidelně dojíždí celkem šest brankářů. Proto je doplňují borci z prvoligových Benátek a také z liberecké mládeže. Nadaní gólmani mají tréninky za odměnu. „Rozhodujeme se podle výkonnosti i školního hodnocení,“ vysvětluje Láska.

Inspiraci od zkušenějších takhle získávají zejména Lukáš Pařík a Pavel Čajan. První jmenovaný loni naskočil ke 14 zápasům za reprezentaci do 17 let a získal i bronz na World Hockey Challenge, druhý nasbíral šest startů v nejmladším národním týmu. „Oba to jsou brankáři minimálně širších mládežnických reprezentačních výběrů, proto teď dostávají nadstandardní péči,“ doplňuje trenér.

To ale není všechno. Do přípravy se zapojil třeba i třináctiletý Štěpán Vopravil. „Je to velká zkušenost a můžu se od nich něco naučit,“ říká gólman, který teprve míří do dorostu Bílých Tygrů.

Podívejte se na reportáž z tréninku na HokejkaTV!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz