Z únavy do nominace na Německo. Ženská šestnáctka začne s 12 nováčky

Foto: Martin Voltr

Celkem 53 hráček viděli trenéři ženské reprezentace do 16 let na kempu v Příbrami. Teď už se nový tým hokejistek ročníků 2004 a mladších těší na první mezistátní akci – příští víkend se dvakrát představí v německém Selbu!

HokejkaTV

Velký try-out postavil realizační tým hlavního trenéra Romana Heindla tak, aby ze sebe hráčky musely vydat maximum. Při dvojici modelových zápasů, z nichž jeden jasně vyhrál bílý tým a ten druhý zase červený, jely na krev. U řady jmen měli trenéři jasno hned, další byla zase na hraně.

„Zejména u hráček ročníků 2004 a 2005 je spousta nedostatků v dovednostech. Mají problémy s bruslením, vedením kotouče, a od toho se potom odvíjí všechno jako nahrávka a další činnosti,“ mrzí Heindla.

Jeho hlavním cílem bylo dostat hokejistky do zátěže, a pak teprve pozorovat jejich schopnosti. „Chtěli jsme je tréninkem trochu i unavit. Když je hráč v dyskomfortu, tak poznáte jeho charakter. Jestli dokáže zabojovat, nebo ne. Viděli jsme, že i ta holka, která na tom třeba není úplně dovednostně dobře, se v únavě dokáže poprat a hrát srdíčkem,“ vysvětluje hlavní kouč.

„Taková je pak pro tým přínosnější než ta šikovná, která když je unavená, zabalí to a nechce se jí. Tenhle stav jsme chtěli navodit, pro některé byly takové tréninky s více fázemi a suchou přípravou první v životě,“ říká před úvodní zápasovou akcí. „Člověk pak zvažuje, kterou pozvat a kterou ne. Nebo si je protočíme, abychom příště viděli další.“

Tradiční start pro ženskou šestnáctku představuje dvojutkání v Německu, i letos se hraje jen pár kilometrů za hranicemi – v bavorském Selbu. Češky tam vyjedou proti domácím vrstevnicím v sobotu 14. a neděli 15. září.

Hned dvanáct hráček oblékne zápasový dres šestnáctky poprvé v životě! Dvě z nich se už ale představily v přípravných utkáních starší kategorie – brankářka Barbora Hromádková a útočnice Tereza Plosová. Druhá jmenovaná si premiéru za osmnáctku proti Číně osladila dokonce vstřeleným gólem.

Na úplný reprezentační debut se těší druhá gólmanka Michaela Hesová, obránkyně Eliška Hotová, Tereza Vališová, Anna Vaníčková a Veronika Černá a útočnice Adéla Vrhelová, Barbora Juříčková, Adéla Šapovalivová, Tereza Pištěková a Viktorie Jílková.

Dominika Malicka

Dominika Malicka | Foto: Martin Voltr

„Mám připravená videa z minulých let, kde bych chtěl holkám ukázat, co nám fungovalo a jak by měla vypadat hra v jednotlivých pásmech. A potom budeme dělat tyhle věci na tréninku,“ popisuje Roman Heindl základ, z něhož bude vycházet a který pak upraví v závislosti na zápasech samotných.

Od těch zatím neočekává žádnou výživnou podívanou. „Každý rok jsou první utkání těžká, bude to takové syrové. Ne že by to pro holky byly nové věci, ale třeba je po nich budeme chtít jinak, než je chtějí v klubech. Utkání nám ukážou, kde musíme zabrat,“ pokyvuje.

Hokejistky budou od středy do neděle usazené v Chebu, do Selbu budou tradičně vyrážet jen k samotným utkáním. Úplně nejlépe by se celému týmu na konci víkendu vracelo se dvěma výhrami.

„Chtěli bychom vstoupit do sezony vítězně, abychom svému okolí ukázali, že naše šestnáctka je tam, kde je, že se s námi musí počítat a že se budeme rvát o mety nejvyšší,“ dodává hlavní kouč obhájkyň evropského bronzu Roman Heindl.

Foto: Martin Voltr

Nominace českého týmu

Brankářky:
Michaela Hesová (Sparta Praha), Barbora Hromádková (Litoměřice).

Obránkyně:
Eliška Hotová (Příbram), Anežka Hračová (Uničov), Tereza Mašková (Cheb), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Adéla Wojnarová (Poruba), Tereza Vališová (Břeclav), Anna Vaníčková (Žebrák), Veronika Černá (Kutná Hora).

Útočnice:
Barbora Bartáková, Markéta Mazancová (obě Příbram), Lucie Gruntová, Adéla Vrhelová (Klášterec nad Ohří), Adriana Dubová (Chrudim), Barbora Juříčková (Vítkovice), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Plosová (Liberec), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Andrea Trnková (Choceň), Dominika Malicka (Třinec), Viktorie Jílková (Rokycany).

Náhradnice:

Brankářky: Natálie Prouzová (Nový Bydžov), Barbora Dalecká (Chrudim). Obránkyně: Beáta Narovcová (Vimperk), Alice Mokrá (Humpolec), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž). Útočnice: Bára Hračová (Uničov), Pavlína Horvátová (Sokolov), Simona Eisenreichová (Kutná Hora), Zuzana Trnková (Třebíč).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Martin Všetečka a Martina Pousková / Martin Pošusta
Lékařka: MUDr. Lucie Gahutová
Hospodář: Marcel Krejsa

Program zápasů v Selbu

Sobota 14. září:
14:00 Německo – Česko

Neděle 15. září:
11:00 Německo – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz