Z Třebíče si přenesl sebevědomí. Klíč k úspěchu? Jedině tým, ví Havránek

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Po roce opět mezi favority. Juniorka Komety už loni patřila k největším aspirantům na titul, její cesta se však zastavila v semifinále. Nyní tým se spoustou zvučných jmen míří opět vysoko a touží po titulu. Napomoci v roli tahouna k němu má i zkušený útočník Tomáš Havránek, který se vrátil po angažmá v Třebíči. „Letošní sezona mi dala hodně, byla pro mě plusová,“ povídá a zároveň poukazuje na přednosti svého současného týmu.

Nový fanshop

Kometa obě první čtvrtfinále zvládla skvěle, v tom druhém dokonce nasázela soupeři sedm branek. „Sparta má kvality, je to silný soupeř a ukázala to v obou zápasech. Začátek od nás zase špatný, soupeř do toho šel, ale my jsme ze svých šancí dávali góly. Jak jsme dali čtvrtý gól, tak se to rozhodlo, a do té doby nás Dosty (Lukáš Dostál) držel. Od stavu 4:1 nás to nakoplo a soupeře naopak srazilo. Další góly už byly bonusy,“ popisuje průběh druhého duelu.

V něm navíc měli modrobílí i mohutnou podporu tribun včetně kotle s bubnem. „Je super, že fanoušci a kotel přijdou podpořit i mladší kategorie. Je vidět, že Brno žije hokejem nejen pro áčko, ale i pro naši mládež, a je fajn, když nám takhle skvěle fandí,“ ocenil všechny příchozí.

Modrobílí už o den dříve vedli po první části o dvě branky, ale poté úplně přestali hrát. „Když vedete rychle 2:0, tak to není většinou moc dobré. Soupeř už nemá co ztratit, Sparta nás přestřílela a dopředu hrála fakt dobře. Na tohle bychom si měli dávat více pozor,“ varuje Havránek.

A kde viděl největší rozdíly mezi prvními dvěma zápasy čtvrtfinále pod Špilberkem? „Ve druhém zápase jsme více dělali to, co jsme měli, protože v úvodním utkání jsme byli hodně rozlítaní. Drželi jsme se více pokynů trenéra,“ myslí si loňský bronzový medailista s juniorkou Komety.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Tým se může opřít i o brankáře Lukáše Dostála, který udržel v prvním zápase nulu. „Určitě chytá výborně, konečně začal zase něco chytat,“ směje se Havránek. „Samozřejmě nás drží celou dobu, v prvním zápas pochytal skoro padesát střel, a byl to náš nejlepší hráč,“ cení si výkonu svého spoluhráče. „Největší sílu máme právě v brankáři a také směrem dopředu, a proto musíme o to víc vzadu plnit to, co máme, my útočníci se vracet a hrát jednoduše,“ doplňuje.

Havránek těží i ze zkušeností, které letos nabral ve WSM Lize. „V Třebíči mi letošní sezona dala hodně, hrál jsem dost. Je škoda, že jsme nepostoupili do play off, protože jsme na to měli, ale ke konci to nedopadlo. Sezona pro mě byla plusová, takže jsem spokojen,“ hodnotí rok mezi muži. Jakou měl roli? „Už jsem tam hrál před rokem, a tak letos moje pozice byla pevnější. Hrál jsem ve druhé nebo třetí lajně, chodil jsem na přesilovky. Byl jsem vytížen a je to všechno i o sebevědomí, když vás nechají pořádně hrát,“ cení si životní zkušenosti.

Nyní je ale zpět v Brně a prahne po úspěchu v juniorce Komety, kde byl už loni téměř totožný tým pasován hodně vysoko, ale nakonec skončil v semifinále a bral bronz. „Máme tu hodně kluků z loňského roku, čehož můžeme využít. Musíme však chtít jako tým a nikoliv jako jednotlivci. Každý zde máme nějakou roli a když se jich budeme držet, tak to určitě vyjde,“ věří do dalších bojů v play off.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Zároveň ve své úderné formaci navazuje na spolupráci s třebíčskými parťáky Lubošem Horkým a Janem Süssem. „V Třebíči jsem hrál jen s Lubošem, spolu jsme navíc hráli už i loni a letos před sezonou v přípravě. I kvůli tomu možná hrajeme spolu a Süssáka mezi nás šoupli jako centra také díky Třebíči,“ říká.

Nezapomíná ale ani na negativní zkušenost z loňského juniorského čtvrtfinále, kdy byla Kometa zápas od postupu, ale vše si sama zdramatizovala a sérii s Jihlavou protáhla až na sedm duelů. „Zápasy v mládeži jsou hlavně o koncentraci. Vedli jsme 3:0, mysleli si, že to půjde samo, a najednou bylo srovnáno. Bylo to 3:3, už jsme ani neměli klid v kabině, byli jsme v nervech a zbytečně po sobě všichni hulákali. Snad to nedopadne jako před rokem,“ přeje si útočník, který s Kometou v roce 2016 vyhrál zlato ve starším dorostu.

Jeden z favoritů na titul už netrpělivě vyhlíží pokračování celého čtvrtfinále. „Jsme na koni, ale teď jedeme do Prahy, kde to bude něco jiného. Třetí bod bude nejtěžší, ale opět musíme vyhrát,“ burcuje spoluhráče. „Chceme zlepšit začátky, které pro nás nejsou dobré, protože pak začneme být zbrklí. Rychlý gól by nám nepomohl, pak už bychom se špatně dotahovali,“ uzavírá s výhledem čtvrtečního třetího duelu proti pražské Spartě.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz