Z práce jdu rovnou na zimák, říká Suchý. Přesto táhne Kopřivnici do play off

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

14. února 2020, 19:48

Ondřej Mach

Kopřivnice patří v posledních letech k pravidelným účastníkům vyřazovací části a jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos. Mužstvo v aktuálním ročníku našlo možná trochu nečekaného tahouna: Dominik Suchý je s přehledem nejproduktivnějším kopřivnickým hokejistou a na kontě má už 39 bodů.

Aplikace Tipsport extraligy

Kopřivnici se v posledních zápasech daří, před porážkou s Valašským Meziříčím vyhrála šest v utkání v řadě. Co za úspěšnou sérií vidíte?
Myslím, že jsme se konečně semkli jako jeden mančaft a začali hrát pořádně hlavně v obraně. Vzadu nás jistí Hrouda (Petr Hromada), na kterého se sice můžeme spolehnout, ale my všichni se musíme snažit, aby na něj zbylo co nejméně práce. Hrajeme zodpovědně a jednoduše, a hlavně táhneme za jeden provaz. Bohužel zápas s Valašským Meziříčím nám vůbec nevyšel a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Ale myslím, že to pro nás byla taková facka, která nás zase trochu vzpamatuje a začneme znovu hrát hru, která nám přinášela body.              

Těší vás to i z toho důvodu, že mužstvo najelo na vítěznou vlnu před blížícím se play off?
Je dobře, že tahle série přišla před play off a my jsme si potvrdili, že se dá bodovat s každým týmem v soutěži. Doufám, že v tom budeme pokračovat a navážeme na hru, kterou jsme v poslední době předváděli.

 

Před sérií výher jste naopak čtyřikrát prohráli, kapitán Jakub Mach se pak na Facebooku vyjadřoval k finanční situaci klubu, která podle něj neměla vliv na výkony A-týmu. Co si o tom myslíte?
Nevím, kde se vzaly tyhle výmysly o tom, že v klubu je špatná finanční situace a že to má vliv na výkony mužstva. Doufám, že jsme touto šňůrou lidem ukázali, že jsou to opravdu jen výmysly. Za sebe i za tým můžu říct, že vše je v pořádku a to, že jsme měli sérii proher, je jen vinou naší hry.

Aktuálně se nacházíte na šestém místě tabulky, v předkole zřejmě narazíte na Hodonín, Valašské Meziříčí nebo Opavu. Koho byste si v prvním kole přál?
Uvidíme, na kterém místě nakonec skončíme po základní části. Hlavní je se dostat do play off. Všechna tři mužstva mají kvalitu a sám nevím, koho bych chtěl za soupeře. Teď je třeba jít zápas od zápasu a připravit se na play off, ať už to bude jakýkoliv tým.

„Nevím, kde se vzaly tyhle výmysly o tom, že v klubu je špatná finanční situace a že to má vliv na výkony mužstva.“

Jak daleko si myslíte, že můžete ve vyřazovací části dojít?
Máme silný tým, který je už nějakou dobu pohromadě. Dokázali jsme porazit i mužstva, která jsou vysoko v tabulce. Věřím, že se můžeme dostat hodně daleko, ale záleží pouze na nás, jak k tomu přistoupíme. V loňském roce se nám podařilo dost potrápit Havlíčkův Brod, což asi na začátku play off nikdo nečekal. Tak snad si letos užijeme my i fanoušci co nejvíce zápasů.

Klub v říjnu po dvou letech změnil generálního partnera. Mělo to podle vás nějaký vliv na jeho fungování?
Samozřejmě se nemůže vše změnit ze dne na den, ale postupně je znát aktivní spolupráce nového generálního partnera s klubem a především věřím, že tato změna bude do budoucna posun v podpoře kopřivnického hokeje. Pro klub, hráče i fanoušky je stabilní a schopný partner určitě důležitý, a když bude tohle všechno dohromady fungovat, tak budou všichni spokojeni. Což je vidět i u házené, kterou zastřešuje stejný generální partner.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Teď k vám. Z osobního hlediska prožíváte výbornou sezonu, už dávno jste překonal svá bodová maxima. Jak jste spokojený se svými výkony?
Spokojený jsem, ale vždy je co zlepšovat. Měl jsem dobrou letní přípravu s kondičním trenérem Tomášem Bystroňem, který působí v Ostravě. S kluky, kteří dojíždějí z Ostravy, jsme se domluvili, že zkusíme individuální letní přípravu a za sebe můžu říct, že mi to hodně pomohlo. Doufám, že se takhle bude dařit i nadále, ale pro mě je hlavní týmový úspěch.

Na kontě máte víc gólů než asistencí, cítíte se spíš jako střelec?
Necítím se vyloženě jako střelec, většinou se snažím hledat ještě nějakou přihrávku do lepší pozice, což je možná špatně v některých chvílích. Jsem útočník, takže se ode mě očekává, že budu střílet góly. A pro mou herní i psychickou pohodu při hře je lepší, když se mi podaří v zápase dát gól co nejdříve. Ale jak říkám, je pořád co zlepšovat. Snad to tam bude padat i nadále.

„Snažím se hecovat kluky na střídačce a sem tam si můžu dovolit i říct něco rozhodčímu.“

Kromě toho u mužstva působíte jako asistent kapitána. Vyhovuje vám tato role?
Jsem za to určitě rád, ale nějak zvlášť to nevnímám. Snažím se hecovat kluky na střídačce a sem tam si můžu dovolit i říct něco rozhodčímu, když mám to „A“ na drese.

V klubu funguje zajímavá tradice: po každém zápase obdrží nejlepší hráč putovní helmu. Vzpomenete si, čí to byl nápad?
Tahle tradice je v kabině od té doby, co jsme postoupili do druhé ligy. Netuším, čí to byl nápad, ale je to hezké. Navíc jsme teď dostali krásnou novou helmu, protože jsme změnili název, tak nám náš věrný fanda udělal novou s aktuálním názvem a za to mu moc děkujeme.

 

V Kopřivnici jste už pátým rokem, nepřemýšlel jste někdy o změně dresu?
Ne. Žádnou jinou nabídku jsem nedostal, takže nebylo ani o čem přemýšlet. Určitě bych se chtěl v kariéře ještě zkusit někam posunout, ale momentálně jsem v Kopřivnici. Snažím se být co nejplatnějším hráčem tady.

„Druhá liga je ohromně časově náročná a nejsou v ní takové peníze, aby to člověka uživilo.“

Většina hráčů ve třetí nejvyšší soutěži se hokejem neživí, jak to máte vy?
Druhá liga je ohromně časově náročná a nejsou v ní takové peníze, aby to člověka uživilo. Je těžké skloubit zaměstnání a každodenní tréninky, což se samozřejmě může projevit i na výkonnosti. Chodím z práce rovnou na zimák a takhle funguji každý den, ale vybral jsem si to, takže si nemůžu stěžovat.

Jaké před sebou máte plány do budoucna?
Pokud mi bude sloužit zdraví, tak bych určitě rád zůstal u hokeje co nejdéle. Hokej mě baví od dětství a zatím mám pořád chuť se zlepšovat. (usmívá se)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz