Z Poruby do Zlína. Dufek si skvělými výkony z konce sezony řekl o smlouvu

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Ve Zlíně hlásí další nové jméno pro příští extraligovou sezonu, roční smlouvu s následnou opcí podepsal s klubem mladý útočník Jan Dufek. Berani o tom informovali v tiskové zprávě.

HokejkaTV

Dvaadvacetiletý forvard si za Zlín zahrál už v závěru sezony v rámci střídavých startů z Poruby a výbornými výkony si řekl o místo v kádru. „Honza se nám hokejově velmi líbil. Potěšilo nás, že se snažil tvořit hru, nebyl vůbec ustrašený a odehrál parádní zápasy,“ hlásí Martin Hosták.

„Potěšilo nás, že se snažil tvořit hru, nebyl vůbec ustrašený a odehrál parádní zápasy.“ 

„Velmi dobře čte hru. Současný moderní hokej je především o rychlosti a myšlení dokázat realizovat tyto věci, což jsou jeho nesporné přednosti. Budeme rádi, když jeho další růst proběhne v našem klubu,“ dodává spokojený generální manažer a jednatel zlínského hokeje.

Jan Dufek si sezonu, během níž nasbíral 35 startů a 25 bodů (9+16) v Chance lize a dalších pět bodů (1+4) v 11 extraligových zápasech, prodloužil ještě o pár dní na reprezentačním kempu pod taktovkou kouče Miloše Říhy, kde však působil jen v roli sparingpartnera.

Snad navážu na závěr sezony a naplním očekávání

„Určitě to byla pro něho cenná zkušenost. Viděl, jak a na čem má ještě pracovat, neboť kluci v národním týmu jsou ještě o kus výše. Na druhou stranu poznal, že se dá proti nim hrát a jsou to stejní hokejisté z masa a kůže jako on. Nemusí z nich mít žádný respekt,“ říká Hosták.

Odchovanec brněnského hokeje, který hrál extraligu i za Litvínov, se bude trenérům hlásit v pondělí 29. dubna při zahájení přípravy na suchu. „Jsem rád, že budu nadále hrát ve Zlíně. Snad navážu na závěr poslední sezony a naplním očekávání,“ přeje si po podpisu smlouvy Dufek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz