Z Opavy do Havířova? Zdráhal dá šanci dvěma bývalým svěřencům

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Opavský obránce Dominik Ficek (na fotce) a jeho spoluhráč Tomáš Rousek se aktuálně připravují s prvoligovým Havířovem. Řeknou si na zkoušce o místo v sestavě?

Aplikace Tipsport extraligy

„Nikomu v posunu bránit nehodláme. S Havířovem navíc máme dobré vztahy, často si voláme s Pavlem Zdráhalem," říká na opavském webu trenér Aleš Tomášek. 

Ostatně právě Zdráhal byl v uplynulém ročníku koučem Slezanu. Po úspěšné sezoně dostal laso z Havířova, který hledal náhradu za odcházejícího manažera a asistenta trenéra Patrika Rimmela.

Zdráhal už si s sebou do Havířova vytáhl nadějného brankáře Matyáše Daňu, teď dá šanci dalším dvěma bývalým svěřencům.

„Tomáš Rousek je na hraně první ligy. Havířov měl zájem o více hráčů, nakonec to dopadlo tak, že tam je Rousi," potvrdil Tomášek pro hcslezan.cz.

Dvaadvacetiletý útočník byl s velkým náskokem nejlepším střelcem Opavy – ve 34 zápasech se blýskl 21 góly. „Samozřejmě bych mu přál, aby se dokázal prosadit, na druhou stranu bychom byli rádi, pokud bychom ho měli zpátky," dodává upřímně Tomášek.

„S Havířovem navíc máme dobré vztahy, často si voláme s Pavlem Zdráhalem."

„V Havířově to zkouší také Dominik Ficek, v Přerově je potom Lukáš Peterka," doplňuje Tomášek. A není divu, že je o hráče Slezanu zájem. V uplynulém ročníku se totiž Opava postarala o nejpříjemnější překvapení v rámci druhé ligy – ve skupině Východ skončila druhá!

Ficek k tomu přispěl dobrou defenzivou. V produktivitě už tolik vidět nebyl: po 34 utkáních měl ve statistikách šest bodů (2+4).

Aktuální kádr AZ Heimstaden Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek.

Foto: Vít Káňa, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz