Z Litvínova do Orlové. Je to skok, ale těším se, hlásí Stránský. A co kádr?

Foto: hcverva.cz

10. července 2018, 13:29

Adam Bagar

Na jaře ještě stál na střídačce extraligového Litvínova, ale v následující sezoně ho čekají tripy po druholigových stadionech. Kouč Darek Stránský se upsal nováčkovi z Orlové, kde ho čeká seniorská premiéra v roli šéfa střídačky.

HokejkaTV

Ostravský rodák, jenž roky trénoval vítkovickou mládež, strávil posledních pět let v Čechách. Nejdřív vedl juniory Sparty, následně byl asistentem v Litvínově. „S Jirkou Šlégrem jsme se sice nějak bavili o pokračování, ale jakmile nastoupil Milan Razým, tak zvolili jinou cestu,“ prozrazuje pro web hcorlova.cz osmačtyřicetiletý kouč.

„Do Orlové jsem se navíc jezdíval dívat na bráchu, byla tam perfektní atmosféra, tak jsem si řekl, proč to nezkusit.“

Bez práce však dlouho nezůstal. „S Litvínovem jsme dohráli až ke konci dubna, skončila mi smlouva a pravděpodobnost, že bych podepsal jinde, byla malá. Někdy v květnu mi volal pan Marosz. Do Orlové jsem se navíc jezdíval dívat na bráchu, byla tam perfektní atmosféra, tak jsem si řekl, proč to nezkusit,“ vypráví Darek Stránský.

Nebude to až tak profesionální, ale hokej je všude stejný

Ten přiznává, že to bude velká změna. „Skok to určitě bude. Kluci tady hráli krajský přebor, skoro všichni chodí do práce, nebude to až tak profesionální, ale hokej je všude stejný. Mám z toho dobrý pocit, těším se na to,“ pokyvuje nový kouč Orlů, kteří zatím netrénují. „Na suchu začneme 23. července, od 1. srpna jdeme na led,“ hlásí.

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

Nějaké představy o hráčském kádru už Darek Stránský má. „Z loňska chceme zachovat pár kluků, ale spousta oznámila, že to nebudou stíhat kvůli práci. Budeme to muset doplnit třeba kluky, kteří neuspějí v první lize nebo ještě nebudou mít angažmá,“ líčí otec šikovných útočníků Matěje a Šimona, kteří hrají za Čerepovec a Vítkovice.

„Z loňska chceme zachovat pár kluků, ale spousta oznámila, že to nebudou stíhat kvůli práci. Budeme to muset doplnit třeba kluky, kteří neuspějí v první lize nebo ještě nebudou mít angažmá.“

„Měli by zůstat někteří orlovští hráči, kteří tady hrávali a mají ke klubu vztah. Například Filip Štefanka a pár dalších, které mi pan Marosz doporučil. Ale uvidí se, jak to bude vypadat na ledě a jak to budou stíhat v práci. Hraje se ve středy a ne každý si může vzít tolik volna. Bude hodně cestování, takže uvidíme, jak se to vyvrbí,“ dodává.

Ambice jsou jednoznačné, chceme se porvat o play off

Orlová se do třetí nejvyšší soutěže vrací po čtyřech letech strávených v krajské soutěži, přesto se chce jako nováček poprat o postup do vyřazovacích bojů. „Ambice jsou jasné, chceme se porvat o play off. To je jednoznačné, s tím do sezony jdeme,“ hlásí natěšeně Stránský. „Ještě uvidíme, jak se nám povede poskládat mančaft,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz