Z Kanady do extraligy? Obránce Zack Malík je na zkoušce v Plzni

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Plzeň hlásí v přípravě novou tvář. K týmu se v pondělí dopoledne připojil mladý obránce Zack Malík, který je v klubu na zkoušce. Indiáni o tom informovali v tiskové zprávě.

HokejkaTV

„Zack bude s naším týmem trénovat teď na suchu a počítáme s ním i do druhé části přípravy, tedy až se začneme připravovat na konci července na ledě. Je to mladý vysoký bek s velkým potenciálem," pokyvuje sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák.

„Budeme rádi, když si vybojuje místo u nás v klubu. Žádný konkrétní termín, do kterého se musíme rozhodnout, jsme si nestanovili. Teď je jenom na něm, jestli nás přesvědčí," dodává Vlasák na adresu mladíka, jenž naposledy působil v kanadské juniorské OHL.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V zámoří Zack Malík strávil dvě sezony. Nejdřív hájil barvy Sudbury, které v průběhu minulého ročníku vyměnil za North Bay. Celkem v soutěži zapsal 65 startů, během nichž nasbíral 20 bodů za gól a 19 asistencí, 23 trestných minut a 15 záporných bodů v bilanci +/-.

Osmnáctiletý mládežnický reprezentant, jenž startoval také na MS hráčů do 18 let, je odchovancem vítkovického hokeje. Jeho otec Marek, bývalý obránce NHL, naposledy trénoval prvoligový Frýdek-Místek, o dva roky mladší bratr Nick letos slavil s Oceláři juniorský titul.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Luboš Rob (Vsetín)
Jaroslav Pavelka (Hradec Králové)
Vojtěch Budík (Pardubice)
Bohumil Jank (Chomutov)
Roman Vlach (Karlovy Vary)
Radek Mužík (Lulea)
Roman Přikryl (Saint John)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Zack Malík (North Bay, zkouška)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Ondřej Kratěna (konec kariéry)
Václav Nedorost (konec kariéry)
Jan Kovář (neznámo)
David Stach (Kladno)
Dmitrij Milčakov (neznámo)
Conor Allen (neznámo)
David Kvasnička (Vítkovice)
Denis Kindl (Pardubice)
Jakub Kindl (neznámo)
Miroslav Preisinger (Zvolen)
Nicholas Jones (Wolfsburg)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz