Z kanadské juniorky zpět do Hradce. Moravec zabojuje o extraligu

Foto: mountfieldhk.cz

Na velkou rybu, která by nahradila kanonýra Ahtiho Oksanena, si zatím musí příznivci hradeckého Mountfieldu počkat. Klub ale nyní ohlásil návrat mladého odchovance Petra Moravce.

Co se týče uvádění mladých talentů do dospělého hokeje, Hradec Králové jednoznačně patří k méně úspěšným klubům. V uplynulé sezoně na jednu stranu vyhrál základní část Tipsport extraligy, na druhou ale dával ze všech týmů nejmenší prostor jak juniorům, tak hráčům do 23 let.

Mountfield si chce pomoci spoluprací s Kolínem. Pravděpodobně lze očekávat, že právě tam povedou kroky devatenáctiletého Petra Moravce.

Hradecký rodák působil doma až do konce „covidové“ sezony 2020/21, během níž nastoupil také k deseti zápasům za prvoligové Litoměřice. Na konci ročníku pak s českou reprezentací U18 zamířil na světový šampionát do Spojených států, kde v pěti utkáních zaznamenal dvě asistence.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Následně vyslyšel vábení ze zámoří. Společně s brankářem Tomášem Suchánkem strávil minulý ročník v celku Tri-City Americans a 68 duelů kanadské Western Hockey League mu vyneslo 35 kanadských bodů za 16 gólů a 19 nahrávek.

Další záznamy bude přidávat opět v Česku. Jeho cílem bude extraligová sestava, s Mountfieldem absolvuje letní přípravu.

„Rádi bychom již nastálo zapracovali Petra do seniorského hokeje, jelikož patří k našim nejlepším prospektům. Měl by působit v A-mužstvu nebo v Chance lize v Kolíně, což bude záviset na jeho výkonnosti,“ okomentoval Moravcův návrat generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Východočeši aktuálně mají na soupisce tři hokejisty ročníku 2003 – vedle Moravce to jsou obránce Matěj Pinkas a útočník Lukáš Pajer. Všichni tři rovněž figurují v nominaci reprezentační dvacítky pro přípravný kemp v Brně před srpnovým mistrovstvím světa.

Foto: Facebook Tri-City Americans

Aktuální soupiska Mountfieldu HK

Brankáři:
Henri Kiviaho, Jan Růžička, Tomáš Sajdl.

Obránci:
Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Matěj Pinkas, River Rymsha.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Petr Moravec, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak, Martin Štohanzl, Marek Zachar.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz