Z Jihlavy do Frýdku-Místku. Rysi hlásí posilu do defenzivních řad

Foto: hcf-m.cz

Obranné řady prvoligového Frýdku-Místku vyztuží slovenský obránce Vojtech Zeleňák, který naposledy působil v Jihlavě. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

„Po konci sezony v Jihlavě jsem zvažoval několik nabídek. Nakonec vyhrála varianta s Frýdkem-Místkem, přišlo mi to jako nejlepší řešení,“ hlásí 24letý hokejista, který už od pohledu budí respekt svými tělesnými parametry. Měří takřka dva metry a váží víc než metrák.

„Nedělá mi problém hrát do těla, vyhledávám kontaktní hokej. Jsem vyloženě defenzivní obránce, na kterého se tým může spolehnout. Do útočení se moc nehrnu, ale pokud se přece jen dostanu do ofenzivy, beru to jako příjemný bonus. Mojí hlavní parketou je ale opravdu především poctivé bránění,“ líčí Vojtech Zeleňák.

Ten začal uplynulý ročník v mezinárodní ICEHL v dresu Capitals. „V Bratislavě to nebylo úplně příjemné, asi bych se k tomu nerad vracel,“ naráží Zeleňák na tragické události v klubu, které vedly k předčasnému konci sezony a rozpuštění mužstva.

„Zhruba v polovině listopadu přišla nabídka z Dukly, kde to bylo super. Měl jsem extrémně vysoký ice time, z mé strany panovala maximální spokojenost. Velká škoda, že došlo ke zranění. Jinak ale působení v Jihlavě hodnotím výborně. Zpětně bych Dukle rád poděkoval za důvěru,“ pokyvuje Zeleňák.

„Působení v Jihlavě hodnotím výborně. Zpětně bych Dukle rád poděkoval za důvěru.“

Ten už se nyní cítí úplně fit. „Pokud by byla baráž s Kladnem jen o týden delší, tak už nastoupím. Teď už jsem po zdravotní stránce úplně v pořádku, cítím se výborně. Šestý týden jsem v plném tréninkovém zatížení. Moje příprava byla individuální, ale velmi intenzivní,“ dodává slovenský bek.

Ten už před sezonou 2013/14 vyměnil Košice za Přerov, následně působil tři roky na Spartě a během této štace poprvé nakoukl i do Chance ligy. Za Litoměřice a Benátky nad Jizerou sehrál celkem 22 utkání s bilancí 0+1. Další šance přišla až po více než čtyřech letech strávených na Slovensku.

„Samovo doporučení na téma Frýdku-Místku hrálo při mém rozhodovaní velkou roli.“

Dukle pomohl v základní části ve 23 utkáních, vstřelil jeden gól a na další čtyři přihrál. Nyní vyztuží defenzivu Frýdku-Místku, který mu doporučil i bývalý spoluhráč z Capitals a krajan Samuel Baroš. Ten se hned stal brankářskou jedničkou rysů, ale další sezonu u nich nepřidá, když se vrátil do Slovanu.

„Vyptával jsem se, jak to ve Frýdku funguje. Povídal mi, že je tu všechno na vysoké úrovni, že v klubu to šlape na výbornou, zázemí je lepší než ve většině klubů slovenské extraligy. Samovo doporučení na téma Frýdku-Místku hrálo při mém rozhodovaní velkou roli,“ přiznává na závěr nová posila týmu.

Aktuální soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři:
Vojtěch Mokry, Daniel Šimonů, Patrik Švančara.

Obránci:
Jakub Teper, Jakub Michálek, Jakub Adámek, Aleš Sova, Jakub Žůrek, Štěpán Havránek, Vojtech Zeleňák.

Útočníci:
David Klimša, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Daniel Vrdlovec, Ondřej Machala, Adam Zeman, Michal Hotěk, Pavel Matěj, Vladimír Svačina.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz