Z Frýdku domů do Třince. Byl to krásný návrat, děkuje Martynek

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři v závěrečném zápase roku 2017 na svém ledě přivítali Zlín, utkání proti Beranům se neslo ve znamení návratu Rostislava Martynka do mateřského klubu. Pětatřicetiletý útočník v zápase odehrál necelých patnáct minut, v závěrečné třetině málem srovnal zlínské vedení. Jeho obnovená premiéra pod Javorovým se ale nakonec nepovedla tak, jak by si to sám představoval.

Plekanec Chance liga

Po sedmi letech znovu v Třinci, asi jste si návrat představoval trochu jinak, že? Jak jste se cítil na ledě?
Je konec roku, říkal jsem si, že to je ideální možnost se nějak ukázat. I třineckým fanouškům. Dnešní zápas mě strašně mrzí. Nevyšlo nám to, nebylo to dle našich i trenérových představ. Potěšila mě reakce diváků, kteří si na mně vzpomněli. Po sedmi letech to byl krásný návrat, za to jim musím poděkovat. Škoda, že to nebylo s vítěznou tečkou.

Blesklo vám něco hlavou, když jste poprvé vstoupil na led?
Vyloženě ne. Již mám něco odehrané, v prvních střídáních tam možná nějaká nervozita byla. Jste více nahecovaný, já se to nesnažil vnímat, bohužel to tak bylo. Utkání i z mé strany bylo od poloviny jakž takž, celkem to šlo.

Kdy jste se dověděl, že nastoupíte za Oceláře?
Dva dny zpátky mi volali Honza Peterek s Vencou Varaďou, ať přijdu na ranní trénink. Bylo to příjemné, ani ve snu mě nenapadlo, že po červencové operaci achilovky by to ještě letos mohli vyjít. Když jsem se do této organizace vracel, tak jsem doufal, že bych si za Třinec ještě zahrál. Z tohohle hlediska jsem rád, zápas ale nedopadl dle našich představ.

„Potěšila mě reakce diváků, kteří si na mně vzpomněli."

Proč vám to proti Zlínu nevyšlo? Kde byly největší chyby?
V pohybu a nasazení. První třetina nebyla dle našich představ, od poloviny zápasu jsme se do toho dostávali. Třetí třetina už byla lepší, pořád to ale nebylo tak, jak bychom si to představovali. Musíme hrát celých šedesát minut, to bohužel dnes chybělo. Trenér říkal, že proti Zlínu těch šancí bude málo a ty musíme využít. To se bohužel nepovedlo. Takový stav Zlínu vyhovuje, oni si ten výsledek umí pohlídat. To se dnes potvrdilo.

Ve třetí třetině jste měl velkou šanci, co chybělo?
Od tyčky to moc daleko nebylo, příště musím lépe mířit. Musím se ale podívat na video, jak to vlastně bylo.

Když jste z Třince odcházel, přemýšlel jste někdy o návratu?
Takhle jsem nepřemýšlel. Spíš až návratem do Frýdku, odkud je velká šance si zahrát v Třinci. Až tehdy jsem začal přemýšlet o možném návratu k Ocelářům.

Jaká byla reakce rodiny?
Nijak jsem to nerozkřikoval, takže nic velkého.

Co zdraví?
Poslední rok byl horší. Čtyři měsíce jsem prodělal boreliózu, v červenci operaci achilovky. Poslední rok byl pro mě ze sportovního i zdravotního hlediska nejtěžší. Doufám, že už jsem si to nejhorší vybral a teď to bude jen lepší a lepší.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz