Z extraligy na dno? Žďár ruší juniorku, navázal spolupráci s Poličkou

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Žďáru nad Sázavou se na jaře podařilo „v kancelářích“ vybojovat pokračování druholigového mužského týmu, před startem nové sezony zato škrtnul jinou kategorii. Místo juniorky bude mít partnerský tým v Poličce.

Aplikace Tipsport extraligy

Juniorka Plamenů přitom ještě v sezoně 2018/19 působila v nejvyšší soutěži!

Jenže potom ji potkal sportovní pád, který nemá v české mládeži za poslední roky obdoby. Po sestupu do nově vzniklé Extraligy juniorů neudržela ani tu, v sérii o záchranu prohrála 0:3 na zápasy s Warriors Brno a poroučela se do Ligy juniorů – tedy nejnižší soutěže.

A to v prvním sestupovém ročíku ještě hrála za Žďár jména jako Daniel Poizl, Jan Klodner, Jakub Konečný či Jakub Černohorský. Klub potom žehral na ukončení spolupráce s akademií v Telči.

„Myšlenka je hlavně taková, že chceme klukům pomoci v jejich hokejových kariérách.“

Vedení letos začalo řešit budoucnost nejstarší mládežnické kategorie a rozhodlo, že do Ligy juniorů se už nepřihlásí. Talenti ale o možnost růstu nepřijdou. Žďár nad Sázavou totiž navázal spolupráci s mužským týmem HC Spartak Polička, jenž působí v krajském přeboru.

„Po loňské sezoně juniorky jsme hledali alternativu pro kluky, abychom měli návaznost na A-mužstvo ve Žďáře, a vzhledem k tomu, že s Poličkou jsme v kontaktu a spolupracujeme v mládeži dlouhodobě, tak se nabízela varianta vzájemně si vypomoci i v kategorii mužů,“ líčí pro web hokejzr.cz trenér Vojtěch Šír, jenž od juniorky přechází právě do Spartaku.

Foto: hokejzr.cz

Spolupráce by měla trvat tři až pět let. „Určitě to není projekt, který se po sezoně zbourá. A to je, myslím, nejen pro mě velká výzva vše nastavit tak, aby to dávalo pro obě strany smysl. Takže žádné dlouhé rozhodování to určitě nebylo, spíš než jestli do toho jít jsem přemýšlel, jak to zrealizovat,“ pokračuje Šír.

Města od sebe dělí necelých 40 kilometrů, obě teď budou dodávat mladé hráče do seniorského mužstva Poličky. Doplní je tam osa zkušenějších.

„Rozhodně se nechceme vydat cestou skupování starších zkušených hráčů z celé republiky, abychom měli výsledky okamžitě, ale měli by to být většinou mladí kluci, ať už z Poličky nebo Žďáru nad Sázavou, doplnění o pár starších hráčů, kteří nám budou kluky usměrňovat a pomáhat s jejich progresem. Tím nechci říci, že nechceme mít výsledky, ale myšlenka je hlavně taková, že chceme klukům pomoci v jejich hokejových kariérách,“ vysvětluje Vojtěch Šír.

„Hrát v Poličce jsem se rozhodl, protože mě zaujala možnost být hrajícím asistentem trenéra a sbírat zkušenosti s trénováním.“

Bývalému obránci Plamenů pomůže osobnost, která spojila své jméno se žďárským hokejem ještě výrazněji. Coby hrající asistent trenéra míří do Poličky Luboš Kunstmüller! Ten letos v březnu oznámil ukončení aktivní kariéry, ale nakonec si ho tak trochu rozmyslel.

Autor 470 bodů ve více než 700 druholigových utkáních bude v krajské soutěži jistě platit za obrovskou personu. „Nabídky určitě nějaké byly. Hrát v Poličce jsem se rozhodl, protože mě zaujala možnost být hrajícím asistentem trenéra a sbírat zkušenosti s trénováním, a taky jsem věděl, do jakého prostředí jdu, protože můj syn hrál jeden rok za dorost Poličky,“ říká na stránkách Plamenů.

Nejdřív se bude muset přizpůsobit specifické dvojroli. „Snad mě to nijak nebude svazovat při zápasech. Já sám bych chtěl být spíš hráč a chtěl bych, aby mě tak brali i kluci,“ hlásí. „Na sezonu se těším, bude to pro mě něco nového, nová výzva. A doufám, že se nám bude dařit a přilákáme na stadion co nejvíce diváků,“ dodává Kunstmüller.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz