Ztráta pro Spartu! Kvapil musí na operaci, má utržený prsní sval

Foto: hcsparta.cz

13. září 2019, 16:59

Adam Bagar

Hokejisté Sparty se musejí delší čas obejít bez zkušeného útočníka Marka Kvapila, který se zranil hned v úvodním utkání nové sezony proti Plzni.

HokejkaSHOPvanoce

Kvapil čtvrteční bitvu nedohrál. Dle zápisu o utkání kvůli zranění prsního svalu, což potvrdilo i podrobnější vyšetření. „Bohužel je to špatné. Marek má utržený prsní sval a minimálně dva měsíce si nezahraje," říká pro Sport.cz tiskový mluvčí Sparty Marek Táborský.

Čtyřiatřicetiletého útočníka ve 32. minutě bolestivě krosčekoval Michal Houdek, který za to vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání a navrch od disciplinárky stop na dva zápasy. Za zranění Marka Kvapila však nejspíš zákrok plzeňského debutanta nemůže.

„Není jisté, ve kterém okamžiku ke zranění došlo. Jeho krosček zezadu ale Markovi rozhodně nepomohl," dodává Táborský. Houdek se Kvapilovi omluvil a popřál, ať je brzy fit. „Marek mi odpověděl obratem s tím, že děkuje a že jsem ho nezranil já," tvrdí Houdek.

Pro Spartu je ztráta mistra světa z roku 2010 velkou ranou. Kvapil má být po příchodu z Liberce jedním tahounů, nyní se bez něj musí minimálně do první reprezentační pauzy obejít. A jak to vypadá s Janem Piskáčkem, jenž musel po bitce s Houdkem do nemocnice?

„Podezření na otřes mozku se naštěstí nepotvrdilo. Pisky je sice pomlácený, ale v nejbližších dnech by měl být v pořádku. Není jisté, jestli bude fit už pro nedělní zápas v Liberci, v příštím týdnu by už ale měl být určitě v pořádku,“ informuje dále Marek Táborský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz