Ve šlágru zářil a dvěma góly složil Liberec. Sebevědomí roste, hlásí Michal Kovařčík

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Šlágr dvanáctého kola? Jednoznačně souboj posledních finalistů! Úřadující mistři z Třince na svém ledě přivítali liberecké Bílé Tygry, hráči s drakem na prsou navázali na poslední vzájemný duel z dubna a opět brali vítězství. Dvěma góly se zaskvěl Michal Kovařčík.

HokejkaTV

Oceláři v první letošní repríze posledního finále přivítali liberecké Bílé Tygry, úřadující mistři opět potvrdili skvostnou bilanci z domácího ledu, když zvítězili i v šestém zápase hraném mezi mantinely WERK ARENY.

„Liberec má spoustu šikovných hráčů, hokej je víc techničtější, než silový. Bylo to jiné utkání, než proti Pardubicím,“ říká Michal Kovařčík, hvězda šlágru dvanáctého kola.

Mladší z bratrské dvojice Kovařčíků v zápase vsítil dvě branky a po zásluze bral cenu za nejlepšího hráče. Michal Kovařčík v letošním ročníku zaznamenal již dvanáct bodů a potvrzuje herní progres z minulých sezon.

„Jsem hlavně rád, že se daří celému týmu. Za lepší statistiky v této sezóně jsem rád, takhle můžu více pomoct týmu. Sám ale nevím, čím to je. Sebevědomí postupně roste, nechci říkat, že si na ledě víc dovolím, ale cítím, že mám více bodů a hraje se mi lépe,“ pokyvuje.

Diváci ve WERK ARENĚ sledovali atraktivní hokejovou podívanou, která byla dlouho vyrovnaná. Bílí Tygři v úvodu druhé třetiny srovnali stav, pak ale přišla půlminuta, během které Oceláři dvakrát skórovali.

„Po inkasovaném gólu jsme se rychle otřepali a dali dvě branky. Ty dva rychlé góly zlomily zápas. My ale plnili trenérovy pokyny a hráli to, co jsme měli. Dobře jsme bránili, a když už něco propadlo, tak to skvěle pochytal Bartes (Patrik Bartošák, pozn. red.),“ ohlíží se za rozhodujícím momentem.

„Za lepší statistiky v této sezóně jsem rád, takhle můžu více pomoct týmu. Sám ale nevím, čím to je.“

Dvě z pěti třineckých branek vsítil hráč s číslem osmdesát sedm, jak vypadaly trefy jeho pohledem? „U prvního gólu mi to Straňas (Matěj Stránský, pozn. red.) výborně hodil a já už byl sám před gólmanem. První myšlenka byla to hodit do bekhendu, pak jsem to ale stáhl a se štěstím to tam procpal. Druhý gól to už měl Ondra do prázdné, gólman mu to ale chytil. Puk se odrazil za branku, jen jsem doufal, že se brankář nestihne přesunout. Vyšlo to,“ usmívá se.

Bratři Kovařčíkové od začátku sezony hráli ve formaci s Aronem Chmielewskim, k bratrské dvojici ale skvěle zapadl také Patrik Hrehorčák, který vsítil pátou branku zápasu.

„Na spolupráci s Ondrou si nemůžu nikdy stěžovat. Víme o sobě, na ledě si vyhovíme. Hraje se mi s ním dobře, není tam žádný problém. Patrik s Aronem se už párkrát u nás vystřídali, nám to ale je více méně jedno, kdo s námi hraje. Oba jsou výborní hráči, myslím, že k nám skvěle zapadli,“ pochvaluje si.

Oceláře teď čekají tři zápasy na kluzištích soupeřů. V úterý vycestují Slezané k předehrávce dvaatřicátého kola do Hradce Králové, v sobotu a neděli pak zavítají do Plzně a Kladna. „Zase to cestování, teď toho je opravdu dost. Musíme se na to pořádně připravit, v pohodě zregenerovat, ať máme dost sil. Další tréninky budou krátké, věřím, že se na ty zápasy nachystáme a budeme mít dostatek sil,“ uzavírá Michal Kovařčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz