V létě mu našli nádor, teď debutoval v TELH! Průžkův příběh má další kapitolu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jednadvacetiletý útočník Jiří Průžek si výbornými výkony na farmě v Benátkách nad Jizerou řekl o šanci v extraligovém Liberci. V neděli proti Hradci Králové si odbyl debut v nejvyšší soutěži.

HokejkaSHOPvanoce

Před dvěma měsíci přitom Průžek řešil vážné zdravotní problémy. „Jednou večer jsem si nahmatal bulku na varleti... Tak jsem si říkal, že pro jistotu půjdu k doktorovi. Bohužel tam mi řekli, že je to nádor a budu muset na operaci," popisoval šokující okamžik v rozhovoru na našem webu.

K hokeji se vrátil na začátku října. „Já to bral tak, že je to nějaká překážka, kterou překonám, a zase se vrátím," říkal o léčbě rakoviny.

Překonal ji.

Navíc se rychle dostal do formy. Za Benátky letos stihl sedm bodů (2+5) v osmi zápasech. Navazuje tak na loňskou průlomovou sezonu, kdy patřil k největším objevům Chance ligy. V základní části tehdy nasázel sedmnáct branek.

„Já to bral tak, že je to nějaká překážka, kterou překonám, a zase se vrátím."

Nyní ho povolal Liberec. Bílí Tygři nasadili Průžka do sestavy jako třináctého útočníka, do hry se však dostal. Krátce po 21. narozeninách tedy zapsal první extraligový start. 

„Jsem rád, že jsem se vrátil a můžu zase hrát. Góly a body teď moc neřeším, hlavně, že jsem zdravý a hraju. Tohle je jen třešnička na dortu celého příběhu," vyprávěl při svém návratu do benátecké sestavy.

Něco podobného jistě řekne i po debutu za Liberec.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz