Ústí zveřejnilo kádr a další posily. Kdo všechno půjde na led?

Foto: Roman Mareš, sportyusti.cz

Až ústečtí hokejisté v pondělí 22. července skočí na led, bude mezi nimi i několik nových tváří. Do přípravy se zapojí třeba útočníci Petr Maršoun a Pavel Kordule.

HokejkaTV

Jednadvacetiletý Maršoun má za sebou nováčkovskou sezonu v Chance lize. V Kadani dostával poměrně dost prostoru, jeho ice time se pohyboval nad čtrnácti minutami.

Ve 47 zápasech devětkrát skóroval a šestkrát asistoval. Zároveň byl ale nejhorším hráčem soutěže ve statistice +/- (-53). Trhači byli v uplynulém ročníku prostě špatní.

Co ukáže Maršoun po změně angažmá? Připomeňme, že do Kadaně přicházel z druholigového Nymburku, kde sbíral bod na zápas. V sobě to tedy určitě má.

Pověst jednoho z elitních hokejistů druhé ligy si letos vybudoval i Pavel Kordule. Ač je mu teprve dvacet let, za Děčín nasázel během 37 utkání skvělých 25 branek. Byl suverénně nejproduktivnějším juniorem soutěže. 

Zajímavou posilou může být dvacetiletý útočník Jakub Wojnar, jenž coby dorostenec pravidelně reprezentoval a uplynulou sezonu strávil ve finské juniorce (SaiPa, 40 utkání, 17+18). Za sebou už má i debut v extraligové Spartě.

Dalším nováčkem v kádru je třeba brankář David Stahl, který byl poslední sezony v širším kádru Kladna. Chytal převážně za druholigové Řisuty. 

Právě s Rytíři budou od nové sezony v Ústí nad Labem spolupracovat. Kladno dopředu avizovalo, že svůj kádr zúží v polovině srpna. Pak se tedy ve Slovanu dají očekávat další posily.

Kdo půjde se Slovanem na led?

Brankáři: Martin Volke, David Stahl, Tomáš Svoboda.

Obránci: Ondřej Smetana, Vladimír Brož, Martin Zdvořáček, Dominik Málek, Matěj Hes, Lukáš Zukal, Tomáš Stuchlý, Erik Mareš, Martin Štěpánek.

Útočníci: Václav Krliš, Jaroslav Roubík, Jiří Severa, Ondřej Procházka, David Merta, Tomáš Vildumetz, Petr Maršoun, Martin Tůma, Matěj Harkabus, Pavel Kordule, Sebastian Dörner, Tomáš Čermák, Jakub Wojnar, Pavel Gottfried.

Petr Maršoun.

Petr Maršoun. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Změny v HC Slovan Ústí nad Labem

Příchody
Tomáš Vildumetz (Ú, Kladno)
Ondřej Procházka (Ú, Havířov)
Vladimír Brož (O, Třebíč)
Ondřej Smetana (O, Litoměřice)
David Merta (Ú, Litoměřice)
Pavel Kordule (Ú, Děčín)
Petr Maršoun (Ú, Kadaň)
David Stahl (G, Řisuty)
Jakub Wojnar (Ú, SaiPa, jun. FIN)
Tomáš Svoboda (G, San Diego, WSHL)

Odchody
Jan Veselý (Ú, České Budějovice)
Kryštof Ouřada (Ú, Prostějov)
Jan Dlouhý (G, ?)
Aleš Stezka (G, Havířov)
Jakub Březák (O, Prostějov)
Jakub Chrpa (Ú, Chomutov)
Tomáš Jandus (Ú, Prostějov)
Martin Šťovíček (Ú, Třebíč)
Roman Chlouba (Ú, Prostějov)
Jan Havel (Ú, České Budějovice)
Petr Chlán (Ú, Prostějov)
Jakub Mert (O, ?)
Jan Grim (Ú, Litoměřice)
Tomáš Schwamberger (Ú, ?)
Jakub Planý (Ú, ?)

Pavel Kordule.

Pavel Kordule. | Foto: hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz