Tygři dřeli, v Lize mistrů ale končí. Zasloužili jsme si vyhrát, mrzí Schwarze

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hodně se nadřeli, do posledních sil usilovali o to, aby v závěrečném duelu základní skupiny porazili Augsburg za tři body a pronikli do play off CHL. Jenže hokejisté Liberce to nedokázali. S německým sokem hráli v závěru třetí třetiny 2:2, domácí pak odvolali gólmana a při power play dostali třetí gól. Postup bral soupeř, na Severočechy zbyl jen velký smutek.

HokejkaSHOPvanoce

Tým trenérů Patrika Augusty a Jiřího Kudrny byl blízko úspěchu, rozhodovala v podstatě jediná branky. Severočeši ovšem nedokázali účastníka DEL zlomit a v CHL tady končí. „Je to veliká škoda, za ten výkon bychom si výhru zasloužili," povídá smutně Marek Schwarz.

Zkušený brankář viděl kvalitní práci celého týmu, chyběla ovšem lepší produktivita. „Nedali jsme šance, jinak bych řekl, že jsme to poctivě odmakali a nechali tam všechno. Bohužel, nedali jsme potřebné góly. Jinak jsme podle mého opravdu odehráli dobrý zápas," hodnotí.

V extraligových duelech provázely Bílé Tygry nepřesnosti v defenzivě a dost inkasovali, tentokrát to bylo v jejich podání jiné. „Oni toho moc neměli. Ty góly, co jsme dostali, byly takové nešťastné. Jeden padl z přemíry snahy, při tom druhém mi hráč bránil ruku a do toho přišla ta gólová střela," popisuje oba úspěchy Augsburgu.

Branku Simona Sezemskyho z 35. minuty, díky níž hosté vyrovnali, konzultovali rozhodčí s kolegou u videa. „Byl jsem v tu chvíli mimo brankoviště. Hráč do mě zajel, nemohl jsem chytat vyrážečkou a do toho přišla ta střela. Takhle se to občas stane," vrací se k situaci, která měla na vývoj utkání značný vliv.

Kdyby hokejisté Liberce před skvělou diváckou kulisou odolali a přidali další přesný zásah, soka by patrně odpojili. Leč nestalo se. Dramatická bitva vyvrcholila power play domácích, za stavu 2:2 nutně potřebovali skórovat, aby brali kýžené tři bodíky.

Jenže prázdnou klec trefil Matt Fraser a výsledek překlopil na stranu hostů. „V ten moment už to nevypadalo příliš nadějně. Zbývala minuta do konce, takže by se musel stát zázrak, abychom to otočili," dodává Schwarz.

Ze základní skupiny postoupili do play off hráči švédského týmu Lulea HF a Augsburgu, pro Bílé Tygry letošní CHL skončila dřív, než by si přáli. Ambice mířily určitě výš. O mrzutém osudu rozhodl jejich špatný vstup, především tedy porážka na ledě Belfastu. 

„Honili jsme to na poslední chvíli. Kdybychom ty první venkovní zápasy zvládli lépe, tak by to asi vypadalo jinak. Teď jsme byli pod tlakem a to je vždycky těžší. Proti Augsburgu to ale bylo hratelné, měli jsme to zvládnout," ohlíží se závěrem za boji ve skupině.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz