Třinecký Coffey? Nejlepší univerzál v extralize! Spoluhráči čumějí, jak hraje

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Vladimír Dravecký nikdy dřív v obraně nehrál, až letos ve svých 33 letech. A vede si nevídaně dobře. Když občas vzadu vypomůže, z úst jeho parťáků zní jen samé superlativy. „Hotový Paul Coffey,“ přirovnává jej Vladimír Svačina k legendárnímu obránci NHL.

HokejkaTV

Když v neděli 15. února bez předchozích zkušeností premiérově vypomohl třineckým zadním řadám a v závěru druhého dějství zaskočil za Mariana Adámka, nejspíš jej ani nenapadlo, že na něj bude Václav Varaďa v případě nedostatku obránců dál sázet.

Třikrát v roli beka naskočil už také v semifinálové sérii s Plzní a vedl si znamenitě. „Vlado hraje neskutečně. Je to pro nás velmi důležitý hráč s velkým srdcem. A i když neboduje, tak dělá spoustu černé práce, která je potřeba,“ těší třineckého trenéra.

„Takhle jednoduše přejít z útočníka na obránce? Klobouk dolů před ním!“

„Když celý život hrajete útočníka, tak přechod na beka musí být těžký. Ale Dravec se toho zhostil perfektně. Výborně čte hru, má parádní rozehrávku. Takhle jednoduše přejít z útočníka na obránce? Klobouk dolů před ním!“ smeká spoluhráč Erik Hrňa.

Vladimír Dravecký možná návyky psa obranáře pochytil od svého syna, který je právě bekem. „Myslím, že to je stoprocentně nejlepší univerzál v soutěži. Je extrémní výhoda mít v týmu takového hráče, který zaskočí,“ chválí jej brankář Ocelářů Šimon Hrubec.

Hrubec: Čumím, jak hraje. Je neuvěřitelný!

„Je to vážně neuvěřitelné. Je vidět, jak je všestranný a šikovný. Měl by se ale víc snažit třeba před zápasem na fotbálku. Tam mě mrzí jeho přístup na rozcvičce. Ale co se týče hokeje, tak je výborný,“ směje se Hrubec, který měl s Draveckým krátkou řeč.

„Když jsem na něj řval nějaké povely, tak si to udělal podle sebe. Tak jsem se ho ptal, jestli slyší. Říkal, že jo, ale neví, co to znamená. Takže jsme si to řekli. Teď už je to bek, který ví, co má dělat, slyší a poslouchá. Čumím, jak hraje, je neuvěřitelný,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz