Třinec mu utekl o tři dny, tak válí v Porubě. Husák o přesunu, formě i Holaňovi

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Poruba po dvou hrozivých debaklech zabrala, trápící se Vsetín přetlačila 3:1 a vrátila se na druhou pozici. I díky obránci Patriku Husákovi, který nastartoval obrat svou pátou trefou v sezoně.

HokejkaTV

„Dostal jsem přihrávku od Marka Sikory, udělal dva kroky do středu a vystřelil puk pod víko. Jsem rád, že mi to tam spadlo a trochu jsem pomohl mančaftu,“ líčí porubský střelec, který má na kontě už 17 bodů (5+12) a je pátým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

To se asi pěkně poslouchá, že?
Jasně, že to potěší. Jsem rád, že mi to lepí. Doufám, že forma vydrží. Ale základ je, aby se dařilo týmu, potom body naskakují samy.

Změnil jste něco před sezonou?
Začal jsem víc střílet. Řekl jsem si, že to tam konečně budu házet a zatím mně to vychází. Minulý rok jsem dal čtyři góly, letos už pět. Doufám, že budu dál pomáhat týmu.

Další mašina na body Vladimír Svačina odešel do Brna, jak citelná je to ztráta?
Jistě, že nám bude chybět. Má zkušenosti, které nasbíral snad v 650 zápasech v extralize, takže je určitě znát, že s námi na ledě není. Umí si to v přesilovkách podržet, dokáže něco vymyslet… Mrzí nás, že tady není, ale budeme se s tím muset poprat a nějak ho nahradit. Zatím se to daří, vyhráli jsme.

Co podle vás rozhodlo utkání se Vsetínem?
Ve dvou předešlých zápasech jsme dostali čtrnáct branek a potřebovali jsme se zvednout v defenzivě. Padali jsme do střel po hubě a vyplatilo se nám to. Tři body jsou doma, jsme za ně rádi. Ubojovali jsme to, jsme spokojení.

Nebyl v kabině po dvou debaklech trošku vítr?
Vítr ani ne, byli jsme spíše zklamaní. Myslím, že v Chomutově jsme zápas měli uhrát. Byla to naše chyba, nás starších. Měli jsme pětiminutovou přesilovku pět na čtyři, dostali jsme v ní gól a nepomohli tím mužstvu. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že dáme branku, ale namísto toho jsme ji dostali a nakonec schytali osmičku. Frederikovi Foltánovi jsme nepomohli. Pak doma s Litoměřicemi to byl šílený výkon. Oni nás jasně přehráli a zaslouženě brali tři body, vůbec jsme neměli šanci. Sedli jsme si trochu na zadek a zase jsme začali dělat malé věci, kterými jsme se odrazili.

Co říkáte na to, že Vsetín je zatím mimo postupovou osmičku?
Čekal jsem od něj trochu více. Nedaří se jim, neodrážejí se jim puky. Ale myslím si, že se zvednou. Mají výborný tým. Se spoustou kluků z jejich mužstva se znám a je otázka času, kdy si vypracují nějakou bodovou šňůru a půjdou zase nahoru.

Na zápas přišlo 1429 fanoušků. Těší vás, že si postupně nacházejí cestu do arény?
Byl jsem dost překvapený, že tady nechodí lidi. Myslím, že Poruba má jeden z nejlepších prvoligových stadionů. Líbí se mi, je fakt pěkný, ale nechodí fanoušci. Říkal jsem si: Co se děje? Docela jsme vyhrávali, ale ani tak nechodili. Teď už ale začínají. Doufám, že jim to vydrží a my jim budeme dělat radost. Atmosféra proti Vsetínu byla výborná. Jsme rádi, že nás přišli podpořit a mohli jsme je odměnit výhrou.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Jak se vlastně zrodil váš přesun z Třince do Poruby?
Chtěl jsem hlavně zůstat tady na Moravě nebo ve Slezsku, protože jsem si v Třinci našel přítelkyni a chtěl jsem být co nejblíž. Věděl jsem, že pan Holaň o mě má zájem. On je asi tou hlavní příčinou, proč tady jsem. Dost mě využívá, věří mi a nechává mi trochu volnost na ledě, což potřebuju. Jsem za to moc rád.

Není to přece jen po mistrovských oslavách trošku krok dozadu?
No, trošku asi je. Nechci říct, že jsem udělal chybu, ale...Podepsal jsem tady smlouvu ve středu a v sobotu za mnou přišel pan Peterek, že má pro mě smlouvu do Třince. Nevěděl jsem moc, jak to řešit, ale řekl jsem si, že nebudu dělat zle a už tady zůstanu, když jsem to jednou podepsal. Budu se snažit pomoct týmu a doufat, že si mě třeba někdo na střídavé starty do extraligy ještě stáhne.

Mrzelo vás to pak hodně?
Nechci říkat, že jsem to obrečel, ale byl jsem z toho fakt nějaký čas smutný. Přece jenom třinecká organizace... To je něco neskutečného. Skvělé zázemí, na každého hráče tam je jeden člověk, s ničím tam není problém. Byl jsem trošku smutný, ale už je to za mnou. Tu je taky parádní zázemí, na první ligu nadstandardní. Jsem v Porubě spokojený. Zatím se nám daří a snad se bude dařit i dál. Hlavně udělat osmičku a poté se umístit v tabulce co nejvýš.

Foto: hcocelari.cz

Porubě patří skvělá druhá příčka, jak velký vliv má na výsledcích trenér Holaň?
Zásadní. Pod jeho vedením si nikdo nic nedovolí, všichni dodržujeme taktiku a myslím si, že je to výborný trenér. Máme videa, máme vše. Opravdu to s ním funguje skvěle.

Zmínil jste, že přítelkyně je z Třince, kde bydlíte. To denně dojíždíte?
Dojíždím. Po zápasech tady vždycky přespím a jinak jezdím. Cesta trvá nějakých padesát minut, takže si vždycky vyřídím v autě nějaké hovory, říkám tomu ‚můj office‘. Kamarádům posílám hlasovky, cesta mi potom utíká lépe. Nejhorší je, že jezdím sám a nemám parťáka. Kdybych nějakého měl, tak je to lepší. Ale dá se to, kolem jedné jsem vždycky doma.

V sobotu vás čeká duel ve Frýdku-Místku, kde jste loni hrál. Bude to speciální?
Určitě vypíšu nějakou svačinku. Věřím, že v Polárce urveme nějaké body, potřebujeme je dál sbírat, abychom se udrželi v osmičce.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz