Trénink ve virtuální realitě! Pohyb nenahradí, ale pomůže rozvíjet myšlení

14. června 2018, 15:16

Mládežnický hokej

Hokej se určitě neobejde bez pohybu a tvrdého tréninku. To, co však může zpříjemnit každodenní dřinu, je trénink pomocí virtuální reality. A věřte, že po sérii střel či přihrávek se pořádně a hlavně i reálně zapotíte.

Nový fanshop

O nástupu novinky, kterou vymysleli Češi, jsme psali už v prosinci. Tehdy projekt Sense Arena testovali hokejisté Bílých Tygrů Liberec, ale do vývoje se zapojila rovněž Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy s podporou Českého svazu ledního hokeje.

Právě na půdě FTVS jsme se mohli znovu přesvědčit, jak virtuální realita funguje. A zejména jak by měla mladým hokejistům pomáhat v přípravě. Pohyb a skutečný trénink je totiž nenahraditelný.

„Máme snahu děti přivádět do situací, které jsou složité z hlediska rozhodovacích procesů. Tam je učíme postupy, jak by se měly rozhodovat. To znamená třeba nedívat se na led, sledovat obránce a podobně,“ zmiňuje docent Tomáš Perič, odborník na sportovní přípravu dětí a mládeže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz