Trenéři nám ordinují koňské dávky, směje se Rolínek. Dostane šanci v Motoru?

Foto: univerzitnihokej.cz

Dvacetiletý útočník českobudějovického týmu Black Dogs Radek Rolínek začínal s hokejem v Motoru a momentálně řádí se svými spoluhráči v Univerzitní lize ledního hokeje, kde Jihočeši obsazují čtvrtou příčku.

Aplikace Tipsport extraligy

Radku, mateřským klubem je pro vás Motor. Do ULLH jste si pouze odskočil. Budou vás fanoušci moci vidět také v dresu prvoligového mužstva?
Přesně jak říkáte, Motor je mým mateřským klubem, ale nyní hraju za Black Dogs. Minulý rok jsem hrál za druholigový David Servis a letos jsem chtěl změnu. Kontaktoval mě trenér David Oulík, že je možnost kvalitně studovat a k tomu hrát dobrý hokej, takže jsem na jeho nabídku kývl. Na otázku jestli mě fanoušci uvidí i v prvoligovém dresu se musíte zeptat trenérů, ale nebránil bych se tomu.

S Black Dogs držíte čtvrté místo s jednobodovou ztrátou na Olomouc, jaké jsou aktuální cíle Jihočechů?
Dáváme si jenom nejvyšší cíle a určitě chceme být do třetího místa pro lepší pozici a výběr do play off. V našem týmu vidím velký potenciál, zbývá ho jen naplnit.

Jaká je momentálně nálada v týmu Black Dogs. S čím tento tým vkročil do roku 2020?
Myslím si, že nálada je dobrá. Máme mladý tým, až na pár mazáků (směje se). Vesměs se všichni známe z mládežnických kategorií Motoru. Do nového roku vykročíme určitě s dobrou náladou a pohodou, kterou se budeme snažit přenést do prvního zápasu v novém roce, kde na domácím ledě přivítáme UK Hockey Prague.

Jak probíhají vaše tréninkové jednotky během pauzy, případně kdy prvně vyjedete po vánoční pauza na led?
Tréninkové jednotky probíhají pod taktovkou naši trenérské dvojice Davida Oulíka a Jiřího Irry, kteří nám ordinují koňské dávky, abychom byli připraveni na všechno (směje se). Občas přihodí svůj postřeh i trenér brankářů Jaroslav Jágr se zkušenostmi z extraligy, který má našim gólmanům určitě co předat. Ve vánoční pouze jsmě měli mezi Štědrým dnem a Silvestrem tři tréninky. V novém roce se už ale najede na režim a budeme se připravovat na každého soupeře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz