Sezona Engineers: Parádní jízda se zlatou tečkou. Pražané padli jen třikrát

Foto: univerzitnihokej.cz

Inženýři zvládli první sezonu nově vzniklé Univerzitní ligy ledního hokeje na výbornou. Díky excelentní ofenzivě i obraně sedmnáctkrát zvítězili a jako jediní překročili hranici padesáti bodů. Pražané v uplynulém ročníku zapsali pouze tři porážky.

O Kapku lepší hokej

Engineers vletěli do sezony jako vítr, když hned v prvním kole uštědřili debakl UK Hockey Prague. V rámci pražského derby zvítězili 7:1 a skvěle našlápli do sezony. Ačkoliv ve druhém kole přišel fotbalový výsledek a prohra s Masaryčkou 1:2, zažili inženýři pětizápasovou šňůru výher. Ke konci listopadu totiž opět narazili na Brno, s nimž se celou dobu přetahovali o první příčku. Na lídrovi si ještě smlsla Ostrava v samostatných nájezdech, od té doby ale Engineers nasbírali jedenáct výher v řadě.

Vrcholem celé sezony byla televizní Bitva o Prahu, která se bohužel musela uskutečnit bez diváků. Ačkoliv na tento duel bylo prodáno okolo dvou a půl tisíce vstupenek, další skvělou show fanoušci už nestihli a museli si utkání užít z pohodlí domova. Engineers si zpestřili sezonu před Vánoci přátelským utkáním. Na Hvězdu zavítal finský tým Hernesaaren Naadat z Aalto University, který si odvezl z hlavního města porážku 3:7.

Mistři Univerzitní ligy ledního hokeje za dvacet zápasů nastříleli 96 branek. Svou produktivitou rozhodně nešetřili Tomáš Fabiánek (8+14) nebo Martin Suda s Davidem Kulichem, kteří nasbírali devatenáct kanadských bodů. Mezi brankáři vládl Aleš Příhoda s nejlepší úspěšností v celé lize a záda mu kryl Tomáš Maštalířský.

Sezona Engineers Prague?

Průměrná návštěvnost: 199 diváků

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Fabiánek (8+14)

Nejlepší střelec: Martin Suda (10 branek)

Nejlepší obránce: David Kulich

Milovník trestné lavice: Josef Vostracký (49 minut)

Průměr obdržených gólů na zápas: Aleš Příhoda (1,33), Tomáš Maštalířský (1,64)

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz