S hokejem to nemělo nic společného, zlobí se Irgl. Moru kosí marodka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

V minulém zápase přejeli Třinec, teď prohráli s Hradcem Králové. To by samo o sobě nebylo žádnou ostudou, vždyť Východočeši jsou čtvrtí. Šlo ale o rozdílnost mezi výkony. Olomoučtí hokejisté jakoby po pauze měli na nohách přebytečná závaží. „Když si nedáme dvě nahrávky za sebou, tak asi těžko vyhrajeme,“ bědoval Zbyněk Irgl, který se svou 19. trefou v sezoně postaral o jediný světlý moment Hanáků v utkání.

Jágr Chance liga

Ve 32. minutě dostal v přesilovce čtyři na tři trochu víc prostoru, sjel mezi kruhy a zápěstím švihl tak prudce a přesně, že byste museli dlouho hledat brankáře, který by tohle chytil. Jenže pro Kohouty to byl jen nádech.

„Srovnali jsme na 1:1, ale náš výkon to nezvedlo. Z mého pohledu to s hokejem nemělo nic společného,“ spustil hodnocení zápasu ve stylu sobě vlastním – bez odboček a frází. „Že jsme dali jeden gól, na to se stejně nedá vyhrát. Vůbec to nebyl výkon, se kterým bychom mohli nastoupit do dalších zápasů,“ dodal.

Východočeši byli svižnější, silnější, zkrátka lepší. Až se zdá být výsledek 1:3 z pohledu Mory mírumilovný.

Čím to, že se Kohouti ani nepřiblížili výkonu z utkání před repre pauzou proti Třinci? „Sám nevím, ale připadá mi, že si na ledě nepomůžeme. Jeden hráč jde s pukem, ale čtyři na něho koukají. S tím v dnešním hokeji neuděláte nic. Jedete do dvou, další vás dobrusluje, není šance něco udělat. Dokud si nepomůžeme, nepřihrajeme si puk, budeme to po sobě házet, tak nemáme šanci na úspěch,“ uvědomuje si 38letý kanonýr.

Pro vývoj utkání byla zcela zásadní situace ze závěru druhé třetiny. Puk po teči Radka Smoleňáka zapadla do Konrádovy klece tak rychle, že gól (až po zaznění klaksonu) musel zkontrolovat videorozhodčí. 

„Je to škoda, zvlášť když jsme ten puk měli na holi. Asi jsme měli zareagovat jinak, měli jsme jít daleko agresivněji,“ mrzelo ostravského rodáka. „Chybělo pár sekund do konce, bohužel. Rozhodčí hned ukazoval, že se půjde podívat. Z mého pohledu na ledě to gól nebyl, myslel jsem si, že to bylo břevno a tyčka. Ale bohužel, asi to šlo od síťky, nebo zadní tyčky,“ doplnil Irgl. 

17 vteřin z konce druhé části se nakonec dohrávalo až po přestávce. Ani po ní se ale výkon Olomouce nijak nezvedl. Hradec dal v 50. minutě třetí gól, a i když do konce zbývalo ještě 10 minut, bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Mora síly na zvrat nenašla.

„Neviditelný“ gól Radka Smoleňáka v čase 39:43

Možná i proto, že ji ze sestavy vypadli další hráči – obránce Jan Jaroměřský a útočník David Ostřížek. Jaroměřský má do konce sezony utrum, s Ostřížkem to tak vážné není, ale teď chyběl. Vrátili se sice dlouho absentující bek Tomáš Dujsík a forvard Jan Káňa, jenže vyřazené kolegy nenahradili stoprocentně. 

„Pauza dvou až tří měsíců se podepíše na každém, je to jako kdyby začínali od začátku sezony. Nečekali jsme od nich hned excelentní výkony,“ uvedl jeden z trenérů Mory Zdeněk Moták.

I proto došla řada na 17letého Adama Rutara. „Není to o tom, že jsme mu chtěli dát za každou cenu šanci v extralize. My spíš už nevíme kudy kam, bereme, co je.“ Mladičký bek odehrál po boku kapitána Martina Vyrůbalíka jen první část a chviličku z druhé části, pak seděl. „Ale nezklamal,“ uvedl Moták.

„Už spíš nevíme kudy kam, bereme, co je.“

Každopádně toho na něj bylo v premiéře hodně, to bylo vidět. A tak Mora zbytek zápasu dohrávala na pět obránců. „Samozřejmě je to těžké. Hlavně pro beky, kteří hrají už dva a půl měsíce na čtyři obránce. Na druhou stranu, nějak si musíme pomoct. My útočníci musíme jít hlouběji,“ doplnil Irgl trenéra.

Pak se však vrátil na začátek svého hodnocení. „Prostě hlavně musíme hrát hokej. Takhle jako proti Hradci… to nemáme šanci něco uhrát,“ kroutil hlavou.

Navrátilec Jan Káňa: Ještě musím hodně potrénovat

V pátek mají Hanáci volno, do nedělního důležitého souboje proti Litvínovu tak mají dost času na důkladnou analýzu středeční bídy. „Další zápas může vypadat úplně jinak. Musíme se připravit, sami si to říct, jak si pomoct, jak hrát a hlavně do toho jít úplně jinak,“ ví Irgl.

Aktuálně jsou Kohouti osmí, jedenáctý Zlín ale ztrácí jen pět bodů. Zlomit Vervu, dalšího konkurenta v třenici o desítku, by se jim šiklo. Jak jim to po středečním nezdaru půjde? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz