Rusové? Vyhráli Hlinku, ale chceme je potrápit, hlásí bek Kovář

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Osmnáctka se už v neděli sešla na zimním stadionu v Příbrami, kde třikrát narazí na aktuálně nejlepší tým této kategorie. Proti Rusku se postaví i obránce Filip Kovář, jenž odjel na reprezentační sraz se skvělou formou z Liberce a zkušenostmi z Benátek nad Jizerou.

HokejkaSHOPvanoce

Filipe, jak jste zatím spokojen se svými výkony?
Jsem rád, že se mi na začátku sezony takhle daří. Forma, kterou jsem chytil, je výborná. Hlavně jsem se dobře uvedl do kádru juniorky v Liberci a snad budu takhle i pokračovat.

Čím to je, že se vám tak daří?
Máme v Liberci super podmínky od klubu až po trenéry, kteří nám pomáhají se zdokonalovat. Máme i dobrovolné tréninky, na které můžeme chodit a kde můžeme trénovat například střelbu a další věci, které jsou potřeba v moderním pojetím hokeje.

Co je podle vás klíčové při střele obránce?
Důležité je netrefit blokujícího hráče před sebou, který se snaží puk chytit. Člověk musí být na modré klidný, nestresovat a počkat si na tu správnou chvíli, aby trefil nějaké místo v bráně nebo hráče, který si najíždí.

„Máme v Liberci super podmínky od klubu až po trenéry, kteří nám pomáhají se zdokonalovat.“

V posledních třech zápasech jste dal čtyři branky. Která byla nejdůležitější?
Když jsme hráli v pátek proti Jihlavě, dával jsem gól na 5:5. To byl náš záchranný bod, protože to byl hodně špatný zápas. Potřebovali jsme dát gól, takže jsem za něj byl strašně moc rád. Další branku jsem dal na 6:5, takže jsme vyhráli.

Pravidelně nastupujete i v první lize za Benátky nad Jizerou. V čem vám to nejvíce pomáhá?
Jsem rád, že tam jsem, máme to spojené s Libercem a je to blízko. Jsou to pro mě zkušenosti do dalšího hokeje. Sice tam nemám moc vysoký ice time, ale i tak jsem za to rád, protože spoustu kluků ani takové podmínky nemá. Posouvá mě to dál v hokejové kariéře.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kde jsou největší rozdíly od mládežnického hokeje?
Je to jiné po taktické a silové stránce. Už tam jsou dospělí kluci, takže je to úplně něco jiného než juniorka. Hlavně se to liší i silou střely. V taktice si tam člověk nemůže dělat, co chce. Musím zapracovat na detailech od střelby po bruslení a předvídání. V tom jsou hráči zkušenější.

Přesuňme se k národnímu týmu. Překvapila vás nominace?
Určitě mě to překvapilo, protože jsem byl jenom na začátku v Rokycanech. Pak mě bohužel nevybrali, ale to bylo mojí vlastní vinou, protože jsem asi nezaujal. Teď se snažím zaujmout, vím, co tady mám dělat. Jsem za šanci moc rád.

„Je to silový soupeř, který vyhrál Hlinku. Měli by přijet i stejní hráči, takže budou mít hodně silné mužstvo. I tak je doufám potrápíme.“

Vzpomněl jste si na turnaje, které jste absolvoval se sedmnáctkou?
Ano, vzpomněl jsem si. Oba turnaje se mi povedly, ale moc jsem v reprezentaci nebyl, spíš jsem se jí jenom tak prolínal. Nakonec jsem zahrál dobrou hru a o místo jsem si tak nějak řekl. Teď tu jsem a jsem za to moc rád.

Těšíte se na Rusko?
Ano, těším se hodně. Je to silový soupeř, který vyhrál Hlinku. Jsou předpoklady, že by měli přijet i stejní hráči, takže budou mít hodně silné mužstvo. I tak doufám, že je potrápíme a uděláme dobrý výsledek. Budou to těžké zápasy, do kterých budeme muset dát všechno, abychom je vyhráli.

Co by byl dobrý výsledek?
Nejlepší by bylo, kdybychom vyhráli všechny tři zápasy, ale budou mít výborný tým. Doufám, že vyhrajeme všechny, ale hlavně se prostě musíme snažit udělat dobrý výsledek.

Jak bude náročné zvládnout tři zápasy ve třech dnech?
Musíme dodržovat regeneraci a chodit na nějaké týmové výklusy. Musíme se připravovat ze dne na den. Když se jeden zápas nepovede, musíme se už soustředit na ten další, abychom byli zase na sto procent připravení.

Co by mohlo na Rusko platit?
Těžko říct. Naše síla týmu by ale měla být hodně útočná, protože máme silné útočníky i dobrý důraz před bránou. Mohli bychom je překonat v taktických věcech, protože nebudou tak uspořádaní jako my.

„Mohli bychom je překonat v taktických věcech, protože nebudou tak uspořádaní jako my.“

V jakých situacích budete muset být ostražití?
Musíme si dávat pozor na osobní souboje, ve kterých jsou silní, aby nám nevyjížděli. Konkrétně se ale na nikoho nepřipravuju. Snažím se soustředit jenom na naši hru. Je jedno, jestli proti nám stojí výborný útočník, nebo průměrný.

Jaký jste před startem zápasů měli program?
Ráno a večer jsme měli trénink, mezitím polední klid a videorozbor, kde jsme se snažili pilovat obranné i útočné situace a hru ve středním pásmu. Taktiku pak řešíme nejvíce i na ledě, protože v klubech je to něco jiného než mezinárodní scéna, která je o level výš. Soustředíme se taky na Rusko, abychom věděli, jak hrají.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz