Rozhodčí v Plzni poškodili Vítkovice. Jsme velice rozladěni, zlobí se Petr

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Vítkovice se vrátily z Plzně s porážkou 2:4. Ale i s pocitem křivdy! Vítězné brance Jana Kováře totiž předcházelo chybně posouzené vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

Jágr Chance liga

Do konce základní hrací doby zbývalo 209 sekund, když rozhodčí za stavu 2:2 zastavili hru a signalizovali menší trest pro hostující střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě. Vítkovice s tímto verdiktem nesouhlasily, jenže nebylo jim to nic platné.

Na lavici hanby usedl Michal Poletín, ale celé dvě minuty tam nevydržel. V čase 57:25 totiž rozvlnil síť za Danielem Dolejšem Jan Kovář, který nabídnutou přesilovku přetavil ve vítězný gól. Plzeň díky tomu slavila vítězství 4:2, hosté se zlobili.

„Bylo nám dáno za pravdu, tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě nám neměl být uložen.“

Oprávněně. „Bylo nám dáno za pravdu, tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě nám neměl být uložen. Není to poprvé, co se nám obdobná situace přihodila. Jsme tímto verdiktem velice rozladění,“ zlobí se vítkovický trenér Jakub Petr.

Šindler: Byla to velmi složitá situace na rozhodnutí

Šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler si uvědomuje, že hlavní arbitr Miroslav Petružálek chyboval. „Vylučovat se nemělo. Byla to ale velmi složitá situace na rozhodnutí, nejedná se o pochybení hrubého charakteru," uvedl pro Sport.cz. 

Oficiální vyjádření Jakuba Petra

„Jednoznačně nesouhlasíme s posouzením situace v čase 56:31, kdy jsme obdrželi trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Z následné přesilové hry vstřelil HC Škoda Plzeň rozhodující a vítěznou branku zápasu. Ze všech dostupných záběrů, které máme k dispozici, není patrné, jakým způsobem jsme se proti pravidlu o příliš mnoho hráčů na ledě provinili. Existuje více aspektů pro posouzení situace s příliš mnoho hráčů na ledě. Vysvětlení, které jsem dostal přímo v daném momentu od rozhodčích na ledě během utkání, ani jeden z těchto aspektů neprokazuje. Ještě více zarážející je, že v obvyklé zprávě delegáta po utkání bylo vyhodnocení této situace bez bližšího vysvětlení posvěceno. Paradoxně až na naši žádost o vysvětlení situace nám bylo posléze až den po utkání dáno za pravdu, tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě nám neměl být uložen. Není to poprvé, co se nám obdobná situace přihodila. Jdeme přitom do finální fáze sezony, kdy každý bod, speciálně v našem postavení, může být rozhodující, proto jsme tímto verdiktem a celkovým postojem velice rozladěni a rozhodli jsme se na něj takto veřejně reagovat.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz