Po bouračce ho klub KHL vyhodil, obránce Zacharčuk míří do Dynama

Ještě před několika dny byl kapitánem Něftěchimiku Nižněkamsk, jenže pak měl Stěpan Zacharčuk bouračku, což neušlo místním médiím. A klub KHL ho záhy poté vyhodil. Nyní zkušený bek míří do Tipsport extraligy, dohodl se na spolupráci s pardubickým Dynamem.

Aplikace Tipsport extraligy

Třiatřicetiletý obránce byl dosud spjatý s ruskými kluby, nikde v zahraničí nepůsobil. Nejlepší období prožil Zacharčuk v Kazani, kde na konci sezony 2009-10 slavil zisk Gagarinova poháru. Dres AK Bars poté oblékal dalších osm let, načež přešel do Torpeda Nižnij Novgorod. Loni byl hráčem Vladivostoku, letos působil jako kapitán v Nižněkamsku.

Po rozvázání smlouvy byl volným hráčem a bleskově po něm sáhlo Dynamo. „Management klubu při hledání hráčů pro posílení a doplnění týmu upřednostňoval ty, kteří jsou spjati s Pardubicemi jako Tomáš Rolinek, Karel Nedbal nebo Daniel Voženílek. Nicméně dohody mezi kluby ze začátku sezony nám neumožňují si tyto hráče stáhnout do Dynama, a proto jsme hledali i v zahraničí," vysvětluje na klubovém webu člen představenstva Dynama Dušan Salfický.

V Pardubicích před časem působili jiní ruští hokejisté jako třeba Dmitrij Monya, Ilja Děrvuk, Valentin Pjanov, Daniil Miromanov, Jevgenij Mozer, Vladislav Bojko nebo v 90. letech průkopník Vladimír Kapulovskij. Zacharčuk má z nich možná nejvyšší kvalitu, jeho hokejová minulost je bohatá. Sice nehrál za ruskou reprezentaci, ovšem v KHL nasbíral i s play off 520 utkání, 28 gólů a 74 nahrávek.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo domluvit angažmá se Stěpanem, který má obrovské zkušenosti z KHL. Věřím, že nám v závěru sezony hodně pomůže. Angažmá se Stěpanem se zdařilo jen díky tomu, že mu v Rusku vypověděli smlouvu na základě toho, že byl účastníkem dopravní nehody,” připomněl Dušan Salfický.

Urostlý zadák (194 cm, 104 kg) dokončí letošní sezonu v Pardubicích, klubu bude pomáhat se záchranou v nejvyšší soutěži. Během působení v Nižněkamsku také hrál o spodní příčky – Něftěchimik je ve Východní konferenci KHL aktuálně desátý, na postup do play off ztrácí pět bodů. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz