Ostrava v univerzitní lize dotahovala marně, premiérovou výhru urvali Hanáci

Foto: Petr Blakala

Vítkovičtí hokejisté ve svém extraligovém souboji podlehli brněnské Kometě a na stejném ledě se nedařilo ani univerzitnímu celku BO Ostrava. Domácí podlehli soupeři z nedaleké Olomouce, když nabrali tříbrankové manko a nedokázali ho smazat. HC Univerzita Palackého v Olomouci tak z premiérového utkání v Univerzitní lize ledního hokeje bere tři body.

O Kapku lepší hokej

Olomoucký výběr začal výtečně. Neuběhlo ani deset minut a úvodní gól Hanáků v novém ročníku vstřelil Petr Mareček. Univerzita Palackého přidala druhý zásah hned o 72 sekund později, když přesně pálil Pavel Skopal. Před téměř čtyřmi stovkami diváků v OSTRAVAR ARÉNĚ pokračoval celek z Olomouce úspěšně.

Na přelomu utkání totiž přidal další gól Olomouckých Petr Lainka a hosté šli do tříbrankového trháku. Pak se ale zpátky do hry vrátili domácí borci. V oslabení se podařilo ujet Kryštofovi Fejkovi, který procpal puk za záda Horvátha, a dodal Ostravanům naději.

Ve třetí části domácí mužstvo dokázalo zatlačit Hanáky a před bouřlivou kulisou si vytvářelo řadu šancí. Ty ale končily buď na spolehlivém brankáři Horváthovi jako po přečíslení, na jehož konci pálil Lukáš Zberovský, nebo nepřesnou koncovkou.

O závěrečný tlak se domácí připravili dvojitým menším trestem Lukáše Prepsla, a tak si HC Univerzita Palackého v Olomouci odvezla tři body po výhře 4:1. Tu korunoval gólem do prázdné klece Ostravanů Petr Lainka, který v utkání skóroval dvakrát.

BO OSTRAVA – HC UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Fejko – 10. Mareček (Dubovčí, Pažourek), 11. Skopal (Síkora, Janošek), 27. Lainka (Müeller), 59. Lainka.
Rozhodčí: Novák – Bartek, Dohnal.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 397.
BO Ostrava: Vedra – Dvořák, Hranoš, Kropka, Hudec, Szturc, Baca – Zberovský, Prepsl, Moravčík, Kosina, Kovalski, Gelnar, Nardelli, Fejko, Bernát, Sysala, Dýrr, Pasker, Plášek, Adamczyk.
HC Univerzita Palackého v Olomouci: Horváth – Janků, Kropáč, Síkora, Smolka, Dubovčí, Lainka, Svozílek, Janošek, Vaňo, Janečko, Cach, Rimmel, Pažourek, Blahunek, Pěcha, Hajšman, Müller, Skopal, Mareček.

Další program Univerzitní ligy ledního hokeje

2. kolo:
30. září, 17:00 HC Univerzita Palackého v Olomouci – UK Hockey Prague 
30. září, 17:45 Black Dogs Budweis – VUT Cavaliers Brno
2. října, 20:00 HC Masaryk University – Engineers Prague 
2. října, 20:45 Akademici Plzeň – BO Ostrava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz