Osmnáctka vyzve mistry světa. Pozor na přesilovky, varuje Bělohlav

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Sotva ustála radost z vítězství nad Švýcarskem, jdou čeští hokejisté do 18 let na mistrovství světa znovu do boje. V neděli od 15.30 je čeká třetí utkání turnaje. Soupeřem Hadamczikova výběru budou obhájci zlata z Finska.

Nový fanshop

Pro Finy bude nedělní duel klíčový. V dosavadním průběhu světového šampionátu totiž nezískali ani pod. Po porážce s Kanadou nestačili ani na Bělorusko. S ním Finové prohrávali o čtyři góly, v závěru mocně dotahovali, ale stihli pouze zmírnit konečnou prohru v poměru 3:4.

„Bělorusové na turnaji zaskočili jak nás, tak Finsko. Říkalo se o nich všechno možné, ale jsou opravdu dobří. Receptem na Finy bude držet se naší hry, tlačit se do branky a z toho dávat góly,“ tuší útočník Filip Koffer.

Radek Bělohlav hodnotí duel se Švýcary

Čeští mladíci si zvedli sebevědomí výborně zvládnutým zápasem se Švýcary, kterým nasázeli osm branek. „Teď to bude hodně těžké,” uvědomuje si zadák Adam Rutar. „Ale musíme to zvládnout, abychom postoupili z dobrého umístění,” doplňuje.

Zápasy s Běloruskem a Švýcarskem mají Češi za sebou, teď je čekají náročnější soupeři. Finové, a pak Kanada. „Víme, že s nimi můžeme hrát, máme dobrý tým. Když budeme držet jako parta a makat jeden za všechny, můžeme porazit oba soupeře,” tvrdí útočník Martin Lang, který se proti Švýcarům trefil dvakrát.

Lukáš Pařík po výhře nad Švýcarskem

Sestava reprezentační osmnáctky zůstane téměř ve stejném složení. Dojde jen ke změně na pozici třináctého útočníka, tím by měl zřejmě být Ondřej Pšenička. Proti Švýcarsku tuto roli plnil Jonáš Peterek, v úvodním zápase mistrovství Jan Myšák. Všichni se ale vždy dostali do hry.

„Viděli jsme zápas Finů s Běloruskem, ale letos se s nimi potkáme už poněkolikáté. Víme, co od nich čekat. Mají parádní přesilovky, což je jich smrtící zbraň. Stejně jako protiútoky. Jsou silní na puku. Máme skoro vyrovnanou bilanci, ale poslední zápas jsme s nimi prohráli. Máme jim co vracet,” dodává asistent trenéra Radek Bělohlav.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz