Nervy v derby. Dynamo spílalo sudím, Poulíček odstrčil čárového

Východočeské derby mělo zase grády a zase mu moc chyběli fanoušci. Zejména Pardubice, které stály potřetí v sezoně na straně poražených, ale dávaly najevo nespokojenost s rozhodčími.

O Kapku lepší hokej

Poslední bitva dvou velkých rivalů v základní části totiž přinesla několik sporných momentů. Dlužno říci, že na obou stranách.

Ten první? Když rozhodčí v první třetině zvedli ruku po zákroku Zdeňka Čápa, už nejspíš přehlédli, jak Patrik Poulíček trefil ramenem do hlavy nicnetušícího Petra Koukala. Poulíček pak navíc přesilovku Dynama využil.

Druhý? Hradecký kapitán Radek Smoleňák v prostřední části seknul Marka Ďalogu mezi nohy. Sudí ani tentokrát netrestali. Pokud Pardubice podají protest k disciplinární komisi, Smoleňákovi hrozí, že by si v pátek nemusel zahrát proti Třinci.

Nervy planuly i v samém závěru. Ačkoli hosté hráli oslabení, deset sekund před koncem vybojovali útočné buly a odvolali gólmana. Hradec dostal za první pokus na vhazování napomenutí, ale i napodruhé šel Jakub Lev po puku hodně neopatrně, a hlavně mu předčasně vyjeli spoluhráči.

Čárový rozhodčí byl však benevolentní: Jen ucuknul a nechal domácí, ať se znovu srovnají. Za druhé napomenutí by přitom už následoval menší trest.

Frustrace pak byla na pardubických hokejistech znát. Když mířil Poulíček do rohu za pukem, odstrčil sudího, který mu překážel v cestě. Vyhrocený závěr naštěstí po siréně nepřerostl ve větší pranici.

Hostující kouč Richard Král projevil nespokojenost s rozhodčími několikrát během večera. Jasně, byť skrytě, na ně odkázal i v pozápasovém hodnocení.

„První třetina byla z naší strany ustrašená, pak si myslím, že jsme byli dvě třetiny jednoznačně lepším týmem. Akorát neproměňujeme šance a hrozně se nadřeme na gól, což nás poslední zápasy sráží. Ale to hlavní, co dneska rozhodlo, komentovat nemohu,“ řekl.

Dynamo poslední dobou přidělávalo soupeři v početních výhodách velké potíže. Král by ale rád viděl, kdyby jeho tým dostal přesilovek víc. „Dvě třetiny jsme hodně u nich v pásmu a bohužel se nám z toho nic nepovede, ani žádná přesilovka. To je těžké,“ uvedl.

„To hlavní, co dneska rozhodlo, komentovat nemohu.“

Sporné momenty navrch režie opakovala i na kostce nad ledem. A to aktérům k uklidnění vášní rozhodně nepomohlo...

„Abych řekl pravdu, já jsem se na ty zákroky, co byly na kostce, moc nekoukal. Snažil jsem se soustředit na hru. Možná to některé hráče odvedlo od hry, pak přijdou další tvrdé zákroky trošku z přemotivovanosti, ale to k tomu patří,“ popsal emoce hradecký útočník Jakub Lev.

„Blíží se play off, k tomu šlo o derby. Být tady lidi, tak si myslím, že ty emoce byly ještě někde jinde,“ doplnil.

Mountfield HK zvládl derby ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Úterý 23. února 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz