My chceme Hradec! Taky bych byl nespokojený, nediví se Rosandič

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

4. listopadu 11:33

Martin Voltr

Je to zvláštní rovnice. Čím slabší soupeř do Hradce Králové dorazí, tím horší výkon domácí předvedou. Chytl se na nich tehdy poslední Zlín, natrápili se s Kladnem a teď u nich přerušily sérii porážek zase poslední Pardubice. A nepovedené derby už nevydrželi jejich fanoušci.

HokejkaTV

Pískot z kotle a skandování „My chceme Hradec!“ Hodně neslavně vypadalo loučení Mountfieldu s extraligou před první reprezentační pauzou. Jak mnozí fanoušci říkají, prohra v derby se neodpouští – a tahle prohra byla naprosto zasloužená.

„Kdybych já byl fanoušek, taky bych byl nespokojený s tou hrou, kterou jsme předváděli,“ nediví se zadák Mislav Rosandič.

„Byl to těžký zápas jako každé derby. Nedokázali jsme dát víc než dva góly, a to budeme těžko vyhrávat zápasy. Udělali jsme chyby, i já jsem tam udělal chybu, ze které jsme dostali gól. Musíme si každý jeden hráč sáhnout do svědomí a začít dělat ty malé věci poctivě,“ velí hradecký obránce.

„V kabině si můžeme říkat, co chceme, ale když to nebudeme dělat na ledě, tak to bude prostě na hov*o.“

Sám měl prsty ve spoustě důležitých momentů. Postaral se sice o krásný první gól Mountfieldu, přihrál na druhý, ale taky byl na ledě u tří inkasovaných. A ten dlouho rozdílový Matěje Blümla sám svou špatnou rozehrávkou zavinil.

Podobných minel udělal tým víc, a když mu nestačilo ani 43 střel, Bylo to marné. „Minulý rok nám hra vycházela... Nevím, jestli je to prostě v nás, nebo v čem. Možná nás mají ty týmy přečtené. Máme šance, vytváříme si je, ale nedáváme ty góly,“ reaguje slovenský bek.

To ale nemá vyznít špatně vůči Pardubicím. Po pěti porážkách v řadě i krátké epidemii v kabině předvedly skvělý výkon. S takovými by na dně tabulky určitě nezůstaly! „Oni jezdili, ale v dnešním hokeji už jezdí každý. Nemůžeme se spoléhat, že mají méně bodů než my a že to bude lehké,“ kroutí hlavou Rosandič.

Hradec se poslední dobou pohybuje na velké houpačce, co se týče výsledků i výkonů. Jedno je jasné – od dosazení Vladimíra Růžičky do trenérského štábu zatím ke zlepšení v žádném případě nedošlo. Na druhou stranu, jestli bude nečekaný krok hradeckého vedení prospěšný, to ukáže až čas.

„Nevím, podle mě hrajeme stejně. Vy se pořád ptáte na trenéry, ale o nich to vůbec není. Oni nám dají nějaký návod, ale my prostě...“ hledá marně slova obránce. „Máme dobré mužstvo, kvalitní hráče, ale prostě to nedokážeme přetlačit.“

„V kabině si můžeme říkat, co chceme, ale když to nebudeme dělat na ledě, tak to bude prostě na hov*o. Víme všechno, co a jak, ale přijdeme na led a děláme hlouposti, špatná rozhodnutí. I já. Nebudu mluvit o jiných hráčích, protože jsem nespokojený se svým výkonem,“ nevymlouvá se Rosandič.

Z pohledu tabulky zatím nejde o žádnou katastrofu. Východočeši jsou osmí, jen šest bodů od druhé příčky, takže za pár kol může být všechno jinak. Na druhou stranu, jestli se nechtějí dívat pod sebe, nemůžou body chudým „rozdávat“ jako doteď.

Reprezentační přestávka jim každopádně přijde vhod. „Máme pár dní volna, potom potrénujeme a doufám, že se rozjedeme,“ povídá Mislav Rosandič. Třeba pomůže i osmifinále Ligy mistrů s Mannheimem, které Hradečtí po pauze otevřou. „Může to být zápas, od kterého se odrazíme. Je to jiná liga, jiné mužstvo,“ pokyvuje hradecký zadák.

Sestřih utkání Hradec Králové – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz