Mora prolomila smůlu 3. třetin. Plnili jsme to do puntíku, těší Konráda

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

4. listopadu 10:22

Matěj Hodoval

Poslední představení před první reprezentační pauzou této sezony zvládli hokejisté Olomouce vítězně. Hanáci přerušili šňůru čtyř porážek v řadě, když vyválčili tři body z karlovarského ledu. Na skolení Energie se podílel třiadvaceti zákroky gólman Branislav Konrád.

HokejkaTV

Branislave, jak velký kámen ze srdce spadl po přerušení série proher?
Určitě nás to potěšilo, protože předtím jsme tahali nějakou sérii, vyhráli jsme nějakou sérii... Některé ty zápasy možná byly špatné, ale doma jsme hráli fakt dobře, akorát přišel zkrat a nyní se nám podařilo hrát to, co hrajeme už pátý rok co tu jsem, i ve třetí třetině. Věřím, že takto v tom budeme pokračovat.

Co bylo jiné oproti těm předešlým čtyřem duelům, které pro vás skončily porážkou? Byla to ta třetí perioda?
Samozřejmě, my jsme vedli doma 2:0 s Vítkovicemi, se Zlínem po druhé třetině. S Vítkovicemi jsme mohli vyhrát v prodloužení či v nájezdech a také to mohlo být o něčem jiném, ale vůbec bych se k tomu nevracel. Teď máme tři body a musíme koukat dopředu.

Vychytal jste Karlovy Vary podruhé v sezoně, je to oblíbený soupeř?
Zaplaťpánbůh! Tahali jsme špatnou sérii, v poslední době jsme se trápili. Jsem rád, že se nám to podařilo před reprezentační pauzou trochu zlomit, přestávce se nám navíc vrátí nějací kluci do sestavy. Bude to boj, tak musíme bojovat. Chtěli jsme, aby to nějak vypadalo a třetí třetinu jsme to plnili do puntíku, takže super.

Ačkoli se Energii letos velmi daří, byli jste od začátku velmi dobře v zápase...
Nevyhráli jsme tu ani nepamatuji (úsměv). To je jedno, na to jsme nemysleli. Po těch prohrách jsme si řekli. Doma jsme v posledních zápasech hráli výborné v prvních dvou třetinách, měli jsme získat více bodů. Tak jsme si řekli, že tentokrát to vydržíme tři třetiny. Říkali jsme si to samozřejmě už předtím, ale konečně se nám to podařilo.

Klíčový moment přišel v posledním dějství. Jak vypadala šance Dávida Grígera z vašeho pohledu?
Šlo to vedle branky, ani jsem se toho nejspíš nedotkl. Instinktivně jsem si tam lehal, ale myslím, že to šlo těsně vedle. Tu třetí část jsme hráli super, škoda, že jsme nepřidali nějaký gól, bylo by to klidnější, ale o to více si to ceníme.

Co se vám honilo hlavou při závěrečném tlaku Energie?
Měl jsem v hlavě vítězství, ale snažil jsem se na to nemyslet. Hlavně mít čistou hlavu. Když myslíte na takové věci, tak to nedopadne dobře.

Jak se těšíte na reprezentační přestávku?
Těším, trošku si s rodinou užiji pár dní volna a potom potrénujeme. Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výkonech.

Sestřih utkání K. Vary – Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz