Mládežníci října: Sparťanský objev Cichoň a plzeňský poctivec Šiler

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sportovní oddělení Českého hokeje vybralo i za měsíc říjen dvě hvězdy mládežnických kategorií juniorů a dorostu. Při volbě rozhodují nejen výkony na ledě, ale i přístup k tréninku či školním povinnostem. Cenu tentokrát získali dva hráči, kteří navzdory příslušnosti k mladším ročníkům patří mezi nejlepší ve svých soutěžích.

HokejkaSHOPvanoce

Junioři: OLDŘICH CICHOŇ (HC Sparta Praha)

Nejlepším juniorem druhého soutěžního měsíce byl vyhlášen teprve sedmnáctiletý brankář pražské Sparty. Oldřich Cichoň v současnosti patří mezi nejlepší české gólmany ročníku 2002 a dotírá na reprezentační opory Jana Bednáře či Nicka Malíka.

„Jeho styl je vysoce aktivní, bruslení a pohyb v brankovišti jsou jeho velmi silnými stránkami. Je rychlý, dynamický a výborný v chytání v rozkleku,“ říká trenér gólmanů reprezentace do 18 let Václav Fürbacher. „Navíc jde o komunikativní typ brankáře se skromným vystupováním. Je pracovitý a neustále se chce zlepšovat,“ dodává.

Cichoňovi se do letošního ročníku nejvíc dařilo v sezoně 2016/17, kdy ještě chytal za Kobru. Následně vyzkoušel dres dalšího pražského klubu z Letňan, než zakotvil ve Spartě. A právě poslední měsíce jsou v jeho kariéře zatím těmi nejlepšími.

I díky němu se sparťané stabilně pohybují na předních příčkách turnaje O Pohár DHL. Cichoň měl až neuvěřitelný vstup do sezony, v každém z prvních deseti utkání překonal úspěšnost 93 procent! Aktuálně se s hodnotou 93,41 procenta řadí na čtvrté místo brankářských statistik soutěže.

Odměnou pro něj byla nominace do národního týmu U18. Na turnaji pěti zemí ve Švédsku odchytal dva zápasy, a to výborně – od Švýcarska dokonce nedostal ani gól. Následně byl navržen na cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorost: JAKUB ŠILER (HC Škoda Plzeň)

Plzeň každoročně patří do špičky všech mládežnických soutěží. Její dorostenecký tým získal v letošní základní části ELIOD Extraligy 46 bodů, tedy nejvíc z celé republiky, se 32 inkasovanými góly byl nejlepší a s rovnou stovkou vstřelených druhý nejlepší. Není tedy divu, že její hráči vyčnívají v individuálních statistikách.

Kanadskému bodování vévodí rovnou tři Západočeši, a právě jeden z nich se stal nejlepším dorostencem měsíce října – ten nejmladší. Jakub Šiler vstřelil v 18 utkáních 12 gólů a 24 připravil, byl tedy nejlepším nahrávačem soutěže. Zatímco loni sbíral bod na zápas, letos už se chlubí dvojnásobnou produkcí. V bilanci účasti na ledě je s hodnotou +25 nejlepší v týmu.

Jakub je pracovitý a nesmírně poctivý útočník, který dává hokeji všechno. Jeho klubový trenér Petr Kořínek by si přál, aby ještě více zapracoval na spolupráci s ostatními hráči ve formaci. Patnáctiletý forvard se snaží být perfektní nejen na ledě, ale i školní povinnosti si plní na výbornou.

Po psychické stránce by mu mohly pomoci dva góly, které vstřelil za reprezentaci do 16 let na nedávné akci ve Švýcarsku při druhém vítězství 6:0. Pro Šilera to byla druhá zápasová akce v národním týmu: Na konci srpna absolvoval turnaj v Salcburku, kde si zahrál i proti Rusům.

Pokud bude v domácí soutěži pokračovat ve svých dosavadních výkonech, má velkou šanci, že bude nominován také k prosincovým domácím bitvám s nejlepším evropským týmem.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz