Mise Varadi s Eliášem začíná. Dvacítka bude v Salcburku bez Nečase či Kauta

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

12. června 2018, 15:00

Václav Jáchim

Červen pravidelně bývá ve znamení kempů mládežnických reprezentací, jako první ho letos uskuteční reprezentační dvacítka. Ve čtvrtek byl oficiálně potvrzen trenérský štáb, hlavní kouč Václav Varaďa bude spolupracovat s asistenty Patrikem Eliášem a Alešem Krátoškou. Hokejisté ročníků 1999 až 2001 tento týden absolvují soustředění v rakouském Salcburku. "Je to pro nás důležitá akce. Máme radost, že jsme mohli zařadit 30 hráčů v poli a čtyři brankáře," uvedl Václav Varaďa.

Nový fanshop

V hokejové akademii Red Bull Salcburk se vývěr dvacetiletých chystal už loni. Tehdy u kmenového ročníku 1998 začínal coby hlavní trenér Filip Pešán, teď se k mladší skupině hráčů vrací Václav Varaďa, v sezoně 2016-17 kouč reprezentační osmnáctky. "Některé kluky jsem měl loni v devatenáctce, sledoval jsem i všechny ostatní včetně těch nejmladších. Jsem hodně zvědav, jak se v Rakousku předvedou," poznamenal bývalý vynikající útočník, který zároveň vede třinecké Oceláře.

U dvacítky budou Varaďovi sekundovat trenér hradecké mládeže Aleš Krátoška a také Patrik Eliáš, který po ukončení aktivní činnosti působil jako konzultant u reprezentace do 16 let. "O Patrika jsem hodně stál. Měl skvělou kariéru, hráčům má co dát. Jeho zkušenosti potřebujeme," připomněl Varaďa. Jasné je i další složení realizačního týmu. Manažerem týmu je nadále Otakar Černý mladší, koučem brankářů kladenský Radek Jirátko.

Nová dvacítka zahajuje přípravu na vrchol sezony, kterým bude mistrovství světa v kanadských městech Vancouver a Victoria. Úvodní kemp slouží k patřičnému seznámení s představami trenérů. Češi budou pilovat taktiku, ale také si proti sobě několikrát zahrají modelová utkání. Václav Varaďa chce oprášit staré vazby, akci bere jako vstup do společné práce. "Těší mě, že mnozí hráči z ročníku 1999 udělali velký pokrok. Nečas a Chytil okusili NHL, společně s Kautem, Galvasem či Zadinou nakoukli do reprezentace dospělých. Jsem zvědav i na ty mladší, jak se poperou v náročnější konkurenci," řekl.

Kádr dvacítky tvoří čtyři brankáři, 12 obránců a 18 útočníků. Původní nominace doznala několika změn. "Z různých příčin nám vypadlo osm hráčů. Z beků s námi nebudou Král, Malík, Dajčar, z útočníků se omluvili Nečas, Kaut, Jeník, Rousek a Pekař," přiblížil manažer Otakar Černý, který konečnou soupisku potvrdil v pondělí večer. Do nominace byli doplněni zadáci Dluhoš, Bernáth, Bednář, útočníci Střondala, Gajarský, Škvrně, Čajka a Eret.

Hokejisté se sešli dnes ráno v Rokycanech, načež pak autobusem odjeli směr Salcburk. V areálu tamní akademie budou trénovat do neděle 17. června. Škarek, Kvasnička, Galvas, Šalda, Hrabík, Lauko, Safin, Zadina a Chytil už v minulosti hráli na MS dvacetiletých, mnozí další okusili šampionát osmnáctek. Některé hokejisty čeká v následujícím týdnu draft NHL, potažmo pak kempy nováčků v klubech, jež si je při výběru v Dallasu zamluví. Reprezentace dvacetiletých se znovu sejde v první polovině července, kdy podobně jako před rokem sehraje dvě utkání proti stejně mladým Švýcarům. Zápasy proběhnou 16. a 17. července v Brně.

Nominace dvacítky na kemp v Rakousku (12. – 17. června 2018, Salcburk):

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Lukáš Dostál (Kometa Brno), Tomáš Vomáčka (Lincoln, USHL), Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Ondřej Buchtela (Chomutov), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Matyáš Zelingr (Kladno), Jakub Galvas (Olomouc), Radim Šalda (Saint John, QMJHL), Daniel Bukač (Brandon, WHL), Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Filip Bernáth (K. Vary), Jan Dluhoš (Zlín), Jan Bednář (Liberec).

Útočníci:
Kryštof Hrabík (Liberec), Jakub Lauko (Chomutov), Ondřej Machala (Litoměřice), Karel Plášek, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala (všichni Kometa Brno), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Michal Kvasnica (Třinec),  Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Filip Zadina (Halifax, QMJHL), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Marek Škvrně (Kelowna, WHL), Jan Kern (Dubuque, USHL), Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand, QMJHL), Matyáš Svoboda (Sioux City, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Petr Eret (Plzeň).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý ml.
Hlavní trenér: Václav Varaďa.
Asistenti: Patrik Eliáš a Aleš Krátoška.
Trenér brankářů: Radek Jirátko.
Video trenér: Lukáš Lotko.
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš.
Fyzioterapeut: Martin Výtisk.
Kustodi: Jan Vejvoda a Václav Vejvoda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz