Medvědi se probudili z letního spánku: Čtvrtníček asistentem a 50 hráčů na try outu

Foto: univerzitnihokej.cz

22. srpna 2020, 21:22

hokej.cz

Kolotoč týmu HC Masaryk University se začíná pomalu zase roztáčet. Nová sezona se blíží a Medvědi do ní jdou hladoví po úspěchu. A o místo v týmu bude pořádný boj. Na předsezonní try out se přihlásilo asi 50 hráčů. Do nové sezony navíc tým povede ze střídačky, jako asistent trenéra, bývalý tahoun týmu Jiří Čtvrtníček.

Aplikace Tipsport extraligy

Jiří Čtvrtníček je s týmem od samého začátku a jeho góly často rozhodovaly zápasy. Proč se rozhodl týmu nadále pomáhat i ze střídačky jako asistent? „Chtěl jsem být hlavní, ale pánové vybrali Kofyho. Tak jsem se musel spokojit jen s asistentem,“ směje se a dodává: „Už od začátku jsem se bavil s Pepou Novákem (jeden ze zakladatelů týmu a manažer, pozn. red.), že bych mohl jednou trénovat. Ale uteklo to rychle a kvůli koronavirové krizi jsem se nestihl ani pořádně rozloučit na ledě. Hokej stejně jako projekt univerzitní ligy se mi líbí a proto jsem se rozhodl pokračovat tímto způsobem,“ dodává. 

V pozici asistenta trenéra ale není žádný nováček a na střídačku Masaryčky s ním přijdou zkušenosti z brněnské Techniky. V ní koučuje už třetí sezonu. Nejprve byl lodivodem juniorky. „Několik hráčů jsem tam i z Masaryčky přitáhl, třeba Kadlice či Lašáka,“ povídá Čtvrtníček. Od půlky minulé sezony trénuje dorost. „Dostal jsem nabídku pracovat s panem Stloukalem u extraligových dorostenců. Odehráli jsme necelé tři měsíce a sezona byla zrušená. Oproti dorostu je univerzitní liga určitě rychlejší, hráči jsou vyspělejší jak hokejově tak fyzicky. Jedná se přece jen o mládežnický hokej a v MUNI je hokej bližší dospělému,“ vysvětluje.

Seřvat spoluhráče nebude problém

Toho, že ještě před pár měsíci seděl v kabině vedle borců, které bude teď trénovat se nebojí. „Bude to samozřejmě horší pro kluky. Já nemám problém seřvat bývalého spoluhráče. Je to spíš na jejich straně. Musí zkousnout, že minulý rok jsme byli spolu na ledě a najednou mě budou muset poslouchat. Ale myslím, že jsem pár sezón na nějaké úrovni odehrál, tak by změna snad neměla být problém a mimo hokej zůstaneme kamarádi,“ vysvětluje.

Foto: univerzitnihokej.cz

Jak píšeme už i výše. Čtvrtníček je opravdu matador, který zažil s hokejovou Masaryčkou vše, co mohl. A povědomí o univerzitní soutěži i úroveň hokeje je podle něj za tři roky rozhodně vyšší. „Zpočátku mnoho lidí ani neznalo jakoukoliv univerzitní soutěž a nevěřili, že bychom mohli hrát dobrý hokej i při škole. Z toho důvodu se nehlásilo moc nových hráčů, spíš jen ti, co se o tým zajímali nebo chtěli hrát dál hokej a neskončit jen kvůli tomu, že nemůžou nebo nechtějí hrát v mužích. Kluci se dost změnili, naučili se některé věci řešit jinak, jednodušeji. Nyní myslím, že je jak soutěž tak tým minimálně po Brně známý. A to nám pomáhá po všech stránkách,“ myslí si Čtvrtníček.

O místo v týmu musí hráči zabojovat

To že je tým známější ukazuje i enormní zájem o letošní try out. Přihlásilo se na něj asi padesát hráčů. Na zájemce však nečeká nic lehkého a místo v týmu nedostanou zadarmo. „Očekávám, že hráči přijdou připravení. Na try outu se mají předvést a ne si přijít čtyři dny zatrénovat. Za týden chci mít tým z velké části hotový. Začínáme o něco později než konkurence a nemůžeme si dovolit čekat, když za měsíc začíná liga,“ vysvětluje hlavní trenér Filip Kosecký.

Kromě fyzické zdatnosti jsou podle něj důležité i další vlastnosti hráče „Za čtyři dny sice nezjistíme jací jsou do šatny, ale i to je velmi důležité. Budeme se takové informace snažit získat a zohledníme je. Záleží také na tom, jak se hráč chová, zda dodržuje životosprávu a neměl v předešlých týmech nějaké problémy,“ říká Kosecký a věří, že se mu spolu se Čtvrtníčkem povede vybrat silné mužstvo.

Foto: univerzitnihokej.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz