Láska a vášeň – hnací motor Jágra, Haška i dalších úspěšných sportovců

Proč vydrželi Dominik Hašek, Jaromír Jágr, Petr Nedvěd či Martin Straka hrát hokej do tak vysokého věku? Herní prostředí nedokázali opustit, protože ho milují. Nejen o tom se dočtete v nejnovějším vydání magazínu Coach.

Nový fanshop

„Musíte tu hru milovat víc než ostatní, pokud máte čtrnáctiletou kariéru plnou úspěchů,“ řekl José Mourinho, veleúspěšný fotbalový trenér z Portugalska.

Zakladatel Unie profesionálních trenérů při ČOV Zdeněk Haník zmiňuje potřebu vášně a nadšení jako vůbec nejzásadnější. V seriálu Psychologie sportovní hry po kapkách se zaměřil třeba i na to, jaká daň se platí za posilování „svalu sebevědomí“.

„Vnitřní pochyby a nejistota jsou součástí přirozeného životního postoje a příběhu. Přítomnost strachu je zcela běžná. Důležité je totiž, jak se se strachem nakládá,“ uvádí. I sebejistota Lionela Messiho přišla až s tím, jak hráčským uměním postupně přerůstal své okolí.

Červencové vydání magazínu Coach, který je projektem deníku Sport ve spolupráci s Trenérsko-metodickou sekcí Českého olympijského výboru, si můžete stáhnout na tomto odkaze. Na své si tradičně přijdou nejen trenéři ze všech sportovních odvětví, včetně toho hokejového.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz