Kanaďan Werek v Třinci končí! Chce hrát na olympiádě za Čínu

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Kanadský útočník Ethan Werek po zisku titulu opouští Třinec i celou extraligu. Má namířeno za Šimonem Hrubcem a Andrejem Šustrem, v KHL se na spolupráci domluvil s čínským Kunlunem. Oceláři o tom informovali na Twitteru.

NHL 20

„Ethan se rozhodl upřednostnit nabídku čínského týmu Kunlun Red Star z KHL a zároveň využít možnosti reprezentovat Čínu na nadcházejících Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022!” uvedl třinecký klub k odchodu osmadvacetiletého Kanaďana.

Ethan Werek působil dlouhé roky v AHL. Až loni se vydal pod Javorový, kde patřil ke klíčovým postavám Ocelářů. V základní části nasbíral 24 bodů (13+11) ve 34 zápasech, v play off pomohl Slezanům šesti góly a dvěma asistencemi v 17 utkáních k zisku titulu.

Nad pokračováním produktivního i důrazného útočníka v extralize visel dlouho otazník, stejně jako v případě dalších dvou borců. Bez smlouvy jsou v Třinci stále obránce Guntis Galvinš a útočník Vladimír Svačina, jejich další působení je tak nadále otevřené.

Už dřív Oceláře opustili brankáři Šimon Hrubec a Peter Hamerlík nebo útočník David Cienciala, opačným směrem zamířili Patrik Bartošák, Petr Kváča, zkušený Tomáš Kundrátek, Kanaďan Patrick Kudla či mladí navrátilci Patrik Hrehorčák a Michal Kvasnica.

Příchody k HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (B, Vítkovice)
Petr Kváča (B, České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (O, Davos, Švýcarsko)
Patrick Kudla (O, Nové Zámky, Slovensko)
Patrik Hrehorčák (Ú, Rouyn-Noranda, QMJHL)
Michal Kvasnica (Ú, Portland, WHL)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Šimon Hrubec (B, Kunlun, KHL)
Peter Hamerlík (B, neznámo)
David Cienciala (Ú, Mladá Boleslav)
Patrik Husák (O, Poruba)
Vít Christov (Ú, České Budějovice)
Ethan Werek (Ú, Kunlun, KHL)

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Patrik Bartošák, Petr Kváča.

Obránci:
Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci:
Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák, Aron Chmielewski, Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Michal Kvasnica, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný, Jonáš Peterek, Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz