Jiří Šlégr o rezignaci, hledání nového trenéra a změnách v kádru

Foto: hcverva.cz

26. listopadu 2019, 15:30

Ondřej Mach

Dlouho očekávaný krok se stal skutečností, Jiří Šlégr od úterý není trenérem Litvínova. Bývalý obránce se rozhodl rezignovat na svoji funkci, aby dal mužstvu nový impulz, klub momentálně intenzivně hledá jeho nástupce. Jaké budou další Šlégrovy kroky coby generálního ředitele klubu?

HokejkaSHOPvanoce

Šlégr o složení funkce uvažoval už před měsícem, vedení klubu ho však v pozici trenéra podrželo. „Tehdy jsem funkci nabídl, nicméně představenstvo rozhodlo jinak, takže jsem se k týmu vrátil. Určité věci jsme změnili a čekali, co to s kluky udělá. Myslím, že přestávka nám v rámci tréninku dala hodně, ale bohužel nepřinesla kýžené výsledky, za které bychom byli rádi. Od přestávky máme jeden bod, což je fatální,“ říká osmačtyřicetiletý funkcionář na klubovém webu. 

Definitivně jasno měl podle svých slov po zápase v Hradci, kde mužstvo po dalším špatném výkonu podlehlo 2:6. Verva za sebou momentálně táhne pětizápasovou sérii porážek, jediný bod dokázala vyválčit v utkání proti pražské Spartě.

„Není to tak, že bych od mužstva utíkal a nehlásil se k němu. Jsem nadále předsedou představenstva a generálním ředitelem klubu, v té lodi pluji dál.“

„Není to tak, že bych od mužstva utíkal a nehlásil se k němu. Jsem nadále předsedou představenstva a generálním ředitelem klubu, v té lodi pluji dál. Myslím, že by měl přijít někdo jiný, kdo tomu dá nový impulz a zlepší náladu v mužstvu,“ vysvětluje Šlégr na litvínovských stránkách.

Nespokojenost s hrozivým startem do sezony dávají hlasitě najevo i fanoušci, kteří hráče v domácích zápasech opakovaně vypískali. „Vážím si každého fanouška, který Litvínovu fandí, i v tom rozpoložení v jakém jsme. Vidím kolik jich jezdí na venkovní zápasy, kolik jich fandí doma. Lidem, kteří se po třetím obdrženém gólu zvednou a odejdou, se ani nemůžu divit, protože přijdou natěšení, že se něco změní a ono to tak není. Naši fanoušci jsou z mého pohledu úžasní,“ těší litvínovského generálního ředitele.

Foto: Matyáš Rjabi, hcverva.cz

Právě ve funkci generálního ředitele klubu a předsedy představenstva zůstane Šlégr i nadále. „Určitě to nebude tak, že bych nic nedělal. Budu se tomu snažit pomoct z kanceláře, pomoct sportovnímu úseku, abychom co nejrychleji obsadili funkci hlavního trenéra a abychom udělali nějaké změny v hráčském kádru. Musí se začít něco dít. Je pravda, že teď na to budu mít víc času,“ přiznává.

Jasno ohledně Šlégrova nástupce by mělo být v následujících dnech. Nejvíce se spekuluje o Miloslavu Hořavovi, ve hře by ale měli být i František Výborný nebo Marian Jelínek. „Máme na stole nějaké možnosti. Je to otázka pár dní, v těch bychom měli rozhodnout. Když se nedaří, tak se člověk musí připravovat na to, co dál, takže nějaká jednání už probíhala. Proto si myslím, že je to jen v řádu dnů.“

„Máme na stole nějaké možnosti. Je to otázka pár dní, v těch bychom měli rozhodnout.“

Změny se pravděpodobně nevyhnou ani hráčskému kádru. V Litvínově by ale podle všeho měli setrvat všichni hráči na zkoušce: jmenovitě Tomáš Pavelka, Samson Mahbod a Patrick Kudla. „S Tomášem Pavelkou bychom měli velice brzy prodloužit smlouvu. Stejně tak s útočníkem Mahbodem, který se zatím podle mě jeví velice dobře a obráncem Kudlou. Chceme mít co nejširší kádr, kdyby se někdo v průběhu sezony zranil, protože pak se hráči těžko shánějí,“ vysvětluje Šlégr na webu hcverva.cz.

Do sestavy by se navíc mohl vrátit i Karel Kubát, který z ní byl před nedávnem vyřazen z výkonnostních důvodů. „Karel trénuje, z našeho pohledu ale ještě není dostatečně připraven. Máme připravené fyzické testy, které až splní, tak naskočí do zápasu,“ uzavírá Šlégr.

Foto: Matyáš Rjabi, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz