Jdeš do Vítkovic, slyšel Dočekal u snídaně: Jel jsem rovnou na zápas

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

25. ledna 2020, 12:50

Jan Šimek

Vítkovice opět lovily v Kometě. Poté, co výměnou za Šimona Stránského a Daniela Krenželoka získaly z Brna Jana Hrušku, přišel do ostravského celku i Martin Dočekal. Přestup se upekl rychle – v den zápasu.

Aplikace Tipsport extraligy

„Dozvěděl jsem se to na snídani ráno v kabině, takže jsem se jel domů zabalit a rovnou tady na zápas,“ popisuje Martin Dočekal svůj hektický pátek. „Už jsem to tak ale měl u Sparty, takže jsem věděl, do čeho jdu. Člověk musí počítat se vším a být pozitivní. Bohužel to tak v hokeji je, musíte to brát,“ dodává.

Na ostravském ledě začal dobře. Byl vidět, v 15. minutě navíc svému bývalému parťákovi z Komety Malletovi nahrál na úvodní branku, což mu v novém působišti jistě pomohlo. „Určitě ano, ale když na konci zápasu vidíte skóre 1:4, je to úplně úplně jedno,“ štve čerstvou vítkovickou posilu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ostravané měli duel s Hradcem Králové slibně rozjetý, vedli a Mountfield se navíc trápil. V polovině utkání měl sotva osm střel na branku a totálně mu vázla souhra. Hradečtí si ale v závěru druhé části pomohli v přesilovkách, kdy dvěma zásahy otočili skóre. „Oslabení nás srážela, vždy to stojí mnoho sil... Ale také nedůraz v předbrankovém prostoru. To jsou hlavní dvě věci, které byly v zápase důležité,“ tvrdí Dočekal.

Ten se v průběhu utkání posunul do útočné formace vedle Rastislava Deje a Alexandra Malleta a po jedné z akcí ve třetí třetině mohli srovnat. „Dej to dával Lexovi do druhé vlny, kdyby přehodil beton, možná bychom to dotáhli a vypadalo by to jinak. Škoda,“ mrzí ho neproměněná příležitost.

Vítkovičtí padají do krize. V sérii čtyř domácích utkání v řadě zvítězili jen jednou, prohráli třikrát za sebou a od předposledního Litvínova a posledních Pardubic je dělí pouhý bod. Hrozba sestupu tak roste.

„Ale nesmíme to vzdávat. V neděli začínáme zase od 0:0, musíme hrát naplno. Nic jsme ještě neztratili. Dáme do toho všichni maximum a půjdeme do toho. Nic jiného se teď ani dělat nedá,“ uzavírá Martin Dočekal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz