Frodl vychytal Jágra a směje se: Trefil mě a já teď můžu být slavný

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

27. listopadu 2019, 8:51

Matěj Vybíral

V zápase předvedl jednadvacet zákroků a vychytal Plzni vítězství 3:1. Indiáni porazili kladenské Rytíře a brankář Dominik Frodl si ve druhé třetině smlsl i na tutovce Jaromíra Jágra. „Věděl jsem, kdo proti mně střílí. Já jsem se snažil jen natáhnout a dostat co nejvíc proti němu, naštěstí mě bekhendem trefil a já můžu být slavný,“ směje se.

HokejkaSHOPvanoce

Škoda v tu dobu vedla po gólu Milana Gulaše 1:0 a odpověď Kladna mohla rázně změnit průběh celého zápasu. Hosté si v přesilovce vypracovali zajímavé šance, ale všechny zlikvidoval Frodl: „Věřím, že tyhle zákroky nám dost pomohly. Měli asi čtyři příležitosti, to byl náš jediný výpadek v zápase. Naštěstí jsme ho přečkali a pak se znovu mohli soustředit na naši hru.“

V dalším oslabení naopak udeřili Západočeši a plzeňský gólman mohl pomýšlet na druhou nulu v řadě, celkově na pátou v sezoně: „Neříkám, že v hlavě nebyla. Ale je rozdíl, když jsme vedli ve Vítkovicích 5:0, zatímco teď to bylo jen 2:0. Chtěli jsme hlavně ubránit náskok,“ popisuje Frodl.

Nulu však neudržel, Rytíři snížili z hole Ladislava Zikmunda 198 sekund před koncem v početní výhodě. „Závěr jsme ale ubránili výtečně a do další šance jsme je nepustili.“

„Sám jsem si říkal, co to provádím za blbosti, naštěstí z toho nic špatného nevzniklo.“

Při hře bez brankáře dokonce třiadvacetiletý brankář zkoušel trefit přes celé hřiště prázdnou branku: „Hráli jsme jednadvacátý zápas v sezoně a mě už trápilo, že jsem to ani jednou nezkusil. Tak jsem vystřelil teď, ale šlo to mimo bránu a navíc to stejně zachytili. Sám jsem si říkal, co to provádím za blbosti, naštěstí z toho nic špatného nevzniklo,“ usmívá se.

Škoda tak o vedení nepřišla, naopak se pět sekund před koncem střelou do odkryté branky prosadil Matyáš Kantner. Nedošlo tak na scénář ze vzájemného duelu na Kladně, kdy byla k vidění přestřelka a Rytíři otočili skóre z 0:3 na 7:5.

„Ten zápas jsme si připomínali. Přišel zkrat, já potom nic nechytil a přišli jsme o všechny body. Také jsme potřebovali napravit poslední domácí prohru s Olomoucí,“ vrací se Frodl k pátečnímu utkání, ve kterém Západočeši padli 0:3.

„Kladno hraje výborný hokej a až na první třetinu, kdy jsme byli lepší, to byl vyrovnaný duel. Ne nadarmo hraje ve středu tabulky, takže cenná výhra,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz