Filippi hlásí návrat, Liberci se upsal až do roku 2021. Lakatoš posílí Zlín

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

14. listopadu 2018, 20:25

Adam Bagar

Po brankáři Liboru Kašíkovi, který si plácl s Kometou, se z Chabarovsku vrací do extraligy také Tomáš Filippi. Šikovný útočník je zpátky v Liberci, se kterým podepsal tříletou smlouvu. Naopak Bílé Tygry opouští Dominik Lakatoš, jenž má namířeno do Zlína.

HokejkaSHOPvanoce

Tomáš Filippi se stejně jako loni vrací pod Ještěd do rozjeté sezony. Šestadvacetiletý útočník se tam přesunul poté, co ukončil krátké angažmá v Chabarovsku. Za Amur v KHL nastoupil jen k deseti utkáním, zapsal v nich čtyři body za dva góly a dvě asistence.

„Jsem přesvědčen, že si Tomáš Filippi v našem týmu vybuduje dominantní roli.“

Filippi podepsal v Liberci tříletý kontrakt. „Tomáš se rozhodl vrátit do české extraligy a jsem rád, že jeho jedinou volbou byli Bílí Tygři,“ těší sportovního ředitele a hlavního kouče Filipa Pešána, který si od hokejisty s reprezentačními zkušenostmi hodně slibuje.

Filippi se stává základním kamenem pro budování týmu do dalších let

„Pro náš tým je příchod Tomáše výrazným posílením naší ofenzivy a jsem přesvědčen, že si v našem mančaftu vybuduje dominantní roli. Podepsáním víceleté smlouvy se Tomáš stává základním kamenem pro budování týmu do dalších let,“ má jasno Pešán.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ten se naopak dočasně loučí s jiným útočníkem. Dominik Lakatoš premiérově v extraligové kariéře oblékne jiný než liberecký dres. Na hostování do konce sezony odchází do Zlína, když v aktuální sezoně zapsal v Liberci za sedmnáct utkání jen čtyři nahrávky.

Chceme dát prostor v sestavě i našim mladíkům, kteří bojují o MS 20

„Rozhodli jsme se Dominika uvolnit, protože do jisté míry ztratil výsostnou roli, kterou si v týmu za poslední tři roky vybudoval. Je to hráč, jenž by měl hrát v prvních dvou formacích a v přesilovkách, ale u nás se z této pozice aktuálně propadnul,“ líčí kouč.

„Dominik Lakatoš do jisté míry ztratil výsostnou roli, kterou si v týmu za poslední tři roky vybudoval.“

„V kombinaci s tím, že chceme dát prostor v sestavě i našim mladíkům, kteří bojují o účast na mistrovství světa hráčů do 20 let, pro Dominika nezbývá v současné chvíli adekvátní místo,“ vysvětluje Pešán přesun Lakatoše k Beranům, kteří reagují na marodku.

Lakatoš hraje moderním agresivním stylem, který zapadá do koncepce

A zároveň věří ve zvýšení produktivity týmu. „Dominik hraje moderním agresivním stylem, který zapadá do koncepce a stylu naší hry. Očekáváme, že bude přínosem pro produktivitu a zvýší nám konkurenci v útoku,“ líčí jednatel a sportovní manažer klubu Jiří Šolc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz